Anul scolar 2023-2024
CONCURSURI ORGANIZATE
la Scoala Gimnaziala "Liviu Rebreanu" Mioveni
2023-2024
la Scoala Gimnaziala "Liviu Rebreanu" Mioveni
2023-2024
Concursul judetean "SIMFONIA PRIMAVERII"
Data: 23 martie 2024
Data: 23 martie 2024
rezultate_concurs_simfonia_primaverii_2024.pdf | |
File Size: | 233 kb |
File Type: |
Concursul judetean "MAGIA CARTILOR"
Data: 30 martie 2024
Data: 30 martie 2024
regulament_final_concurs_magia_cartilor_2024.pdf | |
File Size: | 502 kb |
File Type: |
magia_poveștilor_parteneriat_școli.pdf | |
File Size: | 360 kb |
File Type: |
anexa_1-_fisa_inscriere.pdf | |
File Size: | 302 kb |
File Type: |
OLIMPIADA NATIONALA DE MATEMATICA - ETAPA LOCALA
Data: 10.02.2024
Data: 10.02.2024
INFORMATII ONM - ETAPA LOCALA, 10.02.2024
ACCESUL ELEVILOR ÎN SALI ESTE PERMIS IN INTERVALUL 9,00 – 9,30 CU CERTIFICATUL DE NAȘTERE /
CARNET DE ELEV
AFISAREA REZULTATELOR INITIALE: ORA 17,00
DEPUNEREA EVENTUALELOR CONTESTATIILOR SE VA FACE ÎN INTERVALUL 17,00 – 17,30
LA CENTRUL DE EXAMEN.
AFISAREA REZULTATELOR FINALE DUPA ORA 18,30
CARNET DE ELEV
AFISAREA REZULTATELOR INITIALE: ORA 17,00
DEPUNEREA EVENTUALELOR CONTESTATIILOR SE VA FACE ÎN INTERVALUL 17,00 – 17,30
LA CENTRUL DE EXAMEN.
AFISAREA REZULTATELOR FINALE DUPA ORA 18,30
|
|
|
|
SUBIECTE si BAREME
v1_gimnaziu_subiecte.pdf | |
File Size: | 1219 kb |
File Type: |
BAREME GIMNAZIU
|
|
|
REZULTATE INITIALE
c5_mioveni_afisare_tabel_rezultate_inainte_de_contestatii.pdf | |
File Size: | 647 kb |
File Type: |
REZULTATE FINALE
c5_mioveni_afisare_tabel_rezultate_dupa_contestatii.pdf | |
File Size: | 519 kb |
File Type: |
Concursul judetean "MICII CAMPIONI"
Data: 3 februarie 2024
Data: 3 februarie 2024
micii_campioni_-_regulament.pdf | |
File Size: | 309 kb |
File Type: |
micii_campioni_-_fisa_de_inscriere.pdf | |
File Size: | 179 kb |
File Type: |
SUBIECTE si BAREME „MICII CAMPIONI” 2024
subiect_si_barem_clasa_a_ii-a_micii_campioni_3_feb_2024.pdf | |
File Size: | 507 kb |
File Type: |
subiect_si_barem_clasa_a_iii-a_micii_campioni-3_feb_2024.pdf | |
File Size: | 456 kb |
File Type: |
subiect_si_barem_clasa_a_iv-a_micii_campioni_3_feb_2024.pdf | |
File Size: | 469 kb |
File Type: |
REZULTATE „MICII CAMPIONI” 2024
afisaj_rezultate_micii_campioni_centrul_campulung_2024.pdf | |
File Size: | 159 kb |
File Type: |
afisaj_rezultate_micii_campioni_mioveni_2024.pdf | |
File Size: | 165 kb |
File Type: |
afisaj_rezultate_micii_campioni_centrul_pitesti_2024.pdf | |
File Size: | 270 kb |
File Type: |
Concursul judetean "FANTEZII DE TOAMNA"
Data: 25 noiembrie 2023
Data: 25 noiembrie 2023
invitatie_fantezii_de_toamna_2023.pdf | |
File Size: | 673 kb |
File Type: |
programul_concursului_fantezii_de_toamnă.pdf | |
File Size: | 176 kb |
File Type: |
REZULTATE * CONCURS FANTEZII DE TOAMNA
|
|
|
|
|
Concursul judetean „DAN BARBILIAN”
SELECTIE clasa a 5-a
24.11.2023
SELECTIE clasa a 5-a
24.11.2023
REZULTATE * SELECTIE Dan Barbilian
rezultate_selectie_db_5_2023_24.11.pdf | |
File Size: | 125 kb |
File Type: |
Concursul judetean „MAINI DIBACE - MICUL COMERCIANT”
Data: 18 noiembrie 2023
Data: 18 noiembrie 2023
1.regulament_de_participare_concurs_mâini_dibace_micul_comerciant_2023-2024.pdf | |
File Size: | 706 kb |
File Type: |
1.acord_de_parteneriat_micul_comerciant_2023-2024.pdf | |
File Size: | 477 kb |
File Type: |
1.anexa_1_fișă_de_înscriere_concurs_micul_comerciant_2023-2024.pdf | |
File Size: | 1094 kb |
File Type: |
1.programul_concursului_mâini_dibace.18.11.2023.pdf | |
File Size: | 658 kb |
File Type: |
criterii_de_jurizare_micul_comerciant_nov._2023.pdf | |
File Size: | 965 kb |
File Type: |
REZULTATE Concursul judetean „MAINI DIBACE - MICUL COMERCIANT”
rezultate_micul_comerciant_mÂini_dibace_Șc._gimn._liviu_rebreanu_mioveni.pdf | |
File Size: | 201 kb |
File Type: |
Anul școlar 2022-2023
PREMII
concursuri si olimpiade scolare - an scolar 2022-2023
in specialitate (in calendarul ISJ sau ME)
concursuri si olimpiade scolare - an scolar 2022-2023
in specialitate (in calendarul ISJ sau ME)
INVATAMANT PRIMAR
LIMBA si LITERATURA ROMANA
MATEMATICA
INVATAMANT GIMNAZIAL
LIMBA si LITERATURA ROMANA
LIMBI MODERNE
MATEMATICA
Concursul judetean "Caleidoscop matematic” (26.11.2022)
DRAGOMIRESCU MARIO - clasa a V-a A - Mentiune
GEOGRAFIE
EDUCAȚIE TEHNOLOGICĂ
Olimpiada - faza județeană
STOICA SOFIA - clasa a VII-a A - Premiul I
TUDOR ELISA - clasa a VII-a C - Premiul I
Olimpiada - faza națională
STOICA SOFIA - clasa a VII-a A - Mențiune
TUDOR ELISA - clasa a VII-a C - Mențiune
RELIGIE
Olimpiada - faza județeană
STOICA SOFIA - clasa a VII-a A - Premiul I
LIMBA si LITERATURA ROMANA
MATEMATICA
INVATAMANT GIMNAZIAL
LIMBA si LITERATURA ROMANA
LIMBI MODERNE
MATEMATICA
Concursul judetean "Caleidoscop matematic” (26.11.2022)
DRAGOMIRESCU MARIO - clasa a V-a A - Mentiune
GEOGRAFIE
EDUCAȚIE TEHNOLOGICĂ
Olimpiada - faza județeană
STOICA SOFIA - clasa a VII-a A - Premiul I
TUDOR ELISA - clasa a VII-a C - Premiul I
Olimpiada - faza națională
STOICA SOFIA - clasa a VII-a A - Mențiune
TUDOR ELISA - clasa a VII-a C - Mențiune
RELIGIE
Olimpiada - faza județeană
STOICA SOFIA - clasa a VII-a A - Premiul I
CONCURSURI ORGANIZATE
la Școala Gimnazială "Liviu Rebreanu" Mioveni
2022-2023
la Școala Gimnazială "Liviu Rebreanu" Mioveni
2022-2023
Concursul Regional MAGIA NUMERELOR
Data: 10 iunie 2023
Data: 10 iunie 2023
Concursul interjudetean ZIUA UNIVERSALĂ A IEI
Data: 6 iunie 2023
Data: 6 iunie 2023
regulament_ziua_iei_2023.pdf | |
File Size: | 574 kb |
File Type: |
fisa_de_inscriere_ziua_iei_-sectiunea_decorat_obiecte_2023.pdf | |
File Size: | 503 kb |
File Type: |
fisa_de_inscriere_ziua_iei_-sectiunea_Împletituri_2023.pdf | |
File Size: | 503 kb |
File Type: |
fisa_de_inscriere_ziua_iei_-sectiunea_parada_iei_2023.pdf | |
File Size: | 504 kb |
File Type: |
Concursul judetean de LIMBA FRANCEZA pentru clasele V-VI
Data: 27 mai 2023
Data: 27 mai 2023
Concursul judetean MAGIA CĂRȚILOR- CĂLĂTORIE ÎN LUMEA MINUNATĂ A POVEȘTILOR
Data: 26 mai 2023
Data: 26 mai 2023
bibliografie_magia_cartilor-in_lumea_povestilor_2023.pdf | |
File Size: | 353 kb |
File Type: |
regulament_final_concurs[1].pdf | |
File Size: | 412 kb |
File Type: |
anexa_1-_fisa_inscriere.pdf | |
File Size: | 174 kb |
File Type: |
anexa_1-_fisa_inscriere.docx | |
File Size: | 134 kb |
File Type: | docx |
Concursul judetean DOR DE EMINESCU
Data: 20 mai 2023
Data: 20 mai 2023
regulamentul_de_organizare_al_concursului_Şcolar_de_performanŢĂ_dor_de_eminescu.pdf | |
File Size: | 440 kb |
File Type: |
SUBIECTE SI BAREME DOR DE EMINESCU 2023
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
REZULTATE DOR DE EMINESCU 2023
rezultate_dor_de_eminescu_2023.pdf | |
File Size: | 210 kb |
File Type: |
Concursul judetean „IN PASI DE DANS”
Data: 2 mai 2023
Data: 2 mai 2023
fiȘĂ_Înscriere_În_pași_de_dans_2023.pdf | |
File Size: | 618 kb |
File Type: |
regulament_În_pași_de_dans_2023.pdf | |
File Size: | 671 kb |
File Type: |
Concursul judetean „MAINI DIBACE - MICUL COMERCIANT”
Simpozionul judetean „FII ANTREPRENOR!”
Data: 24 aprilie 2023
Simpozionul judetean „FII ANTREPRENOR!”
Data: 24 aprilie 2023
REZULTATE Concursul judetean „MAINI DIBACE - MICUL COMERCIANT”
01.rezultate_maini_dibace_2023_afisaj.pdf | |
File Size: | 178 kb |
File Type: |
invitatie_targ_antreprenorial_micul_comerciant_2023.pdf | |
File Size: | 768 kb |
File Type: |
agendă_simpozion_micul_comerciant_24_aprilie_2023.pdf | |
File Size: | 613 kb |
File Type: |
Concursul judetean "SIMFONIA PRIMAVERII"
Data: 25 martie 2023
Data: 25 martie 2023
simfonia_primaverii_2023.pdf | |
File Size: | 177 kb |
File Type: |
Concursul judetean "VERDE AZI, VERDE MEREU"
Data: 17 martie 2023
Data: 17 martie 2023
REZULTATE
rezultate_finale_verde_azi_verde_mereu-sectiunea_1.pdf | |
File Size: | 429 kb |
File Type: |
rezultate_finale_verde_azi_verde_mereu-sectiunea_2.pdf | |
File Size: | 423 kb |
File Type: |
rezultate_finale_verde_azi_verde_mereu-sectiunea_3.pdf | |
File Size: | 416 kb |
File Type: |
rezultate_finale_verde_azi_verde_mereu-sectiunea_parada_eco.pdf | |
File Size: | 416 kb |
File Type: |
OLIMPIADA NAȚIONALĂ DE LIMBA ENGLEZĂ - FAZA LOCALĂ
Data: 25.02.2023
Data: 25.02.2023
regulament_actualizat_olimpiadă_engleză_2023.pdf | |
File Size: | 5393 kb |
File Type: |
SUBIECTE OLIMPIADA NATIONALA DE LIMBA ENGLEZA
etapa LOCALA, 25.02.2023
etapa LOCALA, 25.02.2023
|
|
|
BAREME OLIMPIADA NATIONALA DE LIMBA ENGLEZA
etapa LOCALA, 25.02.2023
etapa LOCALA, 25.02.2023
|
|
|
REZULTATE INAINTE DE CONTESTATII
OLIMPIADA NATIONALA LIMBA ENGLEZA
etapa LOCALA, 25.02.2023
OLIMPIADA NATIONALA LIMBA ENGLEZA
etapa LOCALA, 25.02.2023
rezultate_initiale_onlen_2023.pdf | |
File Size: | 290 kb |
File Type: |
ANUNT CONTESTATII OLIMPIADA NATIONALA DE LIMBA ENGLEZA
etapa LOCALA, 25.02.2023
etapa LOCALA, 25.02.2023
anunt_contestatii_onlen_2023.pdf | |
File Size: | 147 kb |
File Type: |
REZULTATE FINALE
OLIMPIADA NATIONALA LIMBA ENGLEZA
etapa LOCALA, 25.02.2023
OLIMPIADA NATIONALA LIMBA ENGLEZA
etapa LOCALA, 25.02.2023
rezultate_finale_onlen_2023_liviu_rebreanu.pdf | |
File Size: | 89 kb |
File Type: |
PREMII
OLIMPIADA NATIONALA LIMBA ENGLEZA
etapa LOCALA, 25.02.2023
OLIMPIADA NATIONALA LIMBA ENGLEZA
etapa LOCALA, 25.02.2023
rezultate_premii_onlen_2023_mioveni.pdf | |
File Size: | 124 kb |
File Type: |
Concursul judetean "MICII CAMPIONI"
Data: 4 februarie 2023
Data: 4 februarie 2023
concurs_judetean_micii_campioni_2023.pdf | |
File Size: | 452 kb |
File Type: |
SUBIECTE si BAREME Concurs judetean "Micii Campioni", 2023
|
|
|
REZULTATE Centrul MIOVENI
rezultate_concurs_jud_micii_campioni_2023_mioveni.pdf | |
File Size: | 484 kb |
File Type: |
CENTRALIZATOR REZULTATE pe clase
rezultate_micii_campioni_4.02.2023_cl.2_site.pdf | |
File Size: | 279 kb |
File Type: |
rezultate_micii_campioni_4.02.2023_cl.3_site.pdf | |
File Size: | 272 kb |
File Type: |
rezultate_micii_campioni_4.02.2023_cl.4_site.pdf | |
File Size: | 247 kb |
File Type: |
Anul școlar 2021-2022
CONCURSURI ORGANIZATE
la Școala Gimnazială "Liviu Rebreanu" Mioveni
2021-2022
la Școala Gimnazială "Liviu Rebreanu" Mioveni
2021-2022
CONCURSUL REGIONAL Magia numerelor-ediţia a XI-a Matematică
înscris in CAERI –fără finanțare, aprobat de M.E.N. cu nr. 26149/12.02.2020, poziția 1333
și avizat de ISJ Olt cu nr. 14759/27.12.2021
Data desfășurării: 4 iunie 2022
înscris in CAERI –fără finanțare, aprobat de M.E.N. cu nr. 26149/12.02.2020, poziția 1333
și avizat de ISJ Olt cu nr. 14759/27.12.2021
Data desfășurării: 4 iunie 2022
SUBIECTE
Parola pentru documentul numit Subiecte Magia numerelor ediția a XI-a este:
Slatina.04.06.22
Slatina.04.06.22
subiecte_magia_numerelor_editia_a_xi_a.pdf | |
File Size: | 537 kb |
File Type: |
REZULTATE
rezultate_magia_numerelor_2022-centrul_jud._argeș.pdf | |
File Size: | 250 kb |
File Type: |
OLIMPIADA NAȚIONALĂ DE LIMBA FRANCEZĂ - FAZA JUDEȚEANĂ
Data: 20.03.2022
Data: 20.03.2022
INFORMAȚII ONFR - FAZA JUDEȚEANĂ, 20.03.2022
|
|
|
|
|
|
BAREME ONFR 2022 - etapa judeteana
|
|
REZULTATE INITIALE ONFR 2022 - etapa judeteana
|
|
REZULTATE FINALE ONFR 2022 - etapa judeteana
|
|
Anul școlar 2019-2020
CONCURSURI ORGANIZATE
la Scoala Gimnaziala "Liviu Rebreanu" Mioveni
2019-2020
la Scoala Gimnaziala "Liviu Rebreanu" Mioveni
2019-2020
OLIMPIADA NATIONALA DE LIMBA ENGLEZA - FAZA LOCALA
Data: 22.02.2020
Data: 22.02.2020
SUBIECTE SI BAREME ONEN 2020 - etapa locala
|
|
|
|
REZULTATE FINALE ONEN 2020 - etapa locala
rezultate_finale_mioveni.pdf | |
File Size: | 1208 kb |
File Type: |
OLIMPIADA NATIONALA DE LIMBA FRANCEZA - FAZA LOCALA
Data: 15.02.2020
Data: 15.02.2020
SUBIECTE SI BAREME ONFR 2020 - etapa locala
|
|
|
REZULTATE FINALE ONFR 2020 - etapa locala
rezultate_finale_mioveni.pdf | |
File Size: | 970 kb |
File Type: |
OLIMPIADA NATIONALA DE MATEMATICA - FAZA LOCALA
Data: 01.02.2020
Data: 01.02.2020
INFORMATII ONM - FAZA LOCALA, 01.02.2020
|
|
|
|
SUBIECTE SI BAREME ONM 2020 - etapa locala
|
|
|
PREMII
concursuri si olimpiade scolare - an scolar 2019-2020
in specialitate (in calendarul ISJ sau MEN)
concursuri si olimpiade scolare - an scolar 2019-2020
in specialitate (in calendarul ISJ sau MEN)
INVATAMANT PRIMAR
LIMBA si LITERATURA ROMANA
MATEMATICA
Concursul National LuminaMath (16.11.2019)
NEAGA DARIA - clasa a III-a A - Mentiune
BURSUC LUCAS - clasa a III-a A - Mentiune
CIOCANEA LUCA - clasa a III-a D - Mentiune
Concursul judetean "Caleidoscop matematic" (02.11.2019)
CIOCANEA LUCA - clasa a III-a D - Premiul III
Concursul National LuminaMath (16.11.2019)
NEAGA DARIA - clasa a III-a A - Mentiune
BURSUC LUCAS - clasa a III-a A - Mentiune
CIOCANEA LUCA - clasa a III-a D - Mentiune
Concursul judetean "Caleidoscop matematic" (02.11.2019)
CIOCANEA LUCA - clasa a III-a D - Premiul III
INVATAMANT GIMNAZIAL
LIMBA si LITERATURA ROMANA
LIMBI MODERNE
MATEMATICA
Concursul National LuminaMath (16.11.2019)
SERBAN ADRIANA - clasa a VII-a C - Mentiune
Concursul judetean "ARGESGIM" (16.11.2019)
AUREL OCTAVIAN - clasa a V-a A - Premiul II
Concursul judetean "Gh. CENUSE" (17.11.2019)
RADOI ANAMARIA- clasa a VII-a A - Mentiune
Concursul judetean "DAN BARBILIAN (07.12.2019)
RADOI ANAMARIA- clasa a VII-a A - Mentiune
Concursul National LuminaMath (16.11.2019)
SERBAN ADRIANA - clasa a VII-a C - Mentiune
Concursul judetean "ARGESGIM" (16.11.2019)
AUREL OCTAVIAN - clasa a V-a A - Premiul II
Concursul judetean "Gh. CENUSE" (17.11.2019)
RADOI ANAMARIA- clasa a VII-a A - Mentiune
Concursul judetean "DAN BARBILIAN (07.12.2019)
RADOI ANAMARIA- clasa a VII-a A - Mentiune
GEOGRAFIE
Concursul national de geografie "La scoala cu ceas" (01.02.2020)
BACANU ANTONIO - clasa a V-a A - Premiul II
RIZOAICA ANDREI - clasa a VIII-a B - Premiul III
CUCU IZABELA - clasa a V-a A - Mentiune
Concursul national de geografie "La scoala cu ceas" (01.02.2020)
BACANU ANTONIO - clasa a V-a A - Premiul II
RIZOAICA ANDREI - clasa a VIII-a B - Premiul III
CUCU IZABELA - clasa a V-a A - Mentiune
ISTORIE
Concursul national de istorie "La scoala cu ceas" (01.02.2020)
SORA IOANA- clasa a V-a A - Premiul III
ENACHE CASIANA - clasa a V-a A - Mentiune
MEDIA MAYA - clasa a V-a A - Mentiune
NICOLAE MEDEEA - clasa a V-a A - Mentiune
Concursul national de istorie "La scoala cu ceas" (01.02.2020)
SORA IOANA- clasa a V-a A - Premiul III
ENACHE CASIANA - clasa a V-a A - Mentiune
MEDIA MAYA - clasa a V-a A - Mentiune
NICOLAE MEDEEA - clasa a V-a A - Mentiune
Anul scolar 2018-2019
PREMII
concursuri si olimpiade scolare - an scolar 2018-2019
in specialitate (in calendarul ISJ sau MEN)
concursuri si olimpiade scolare - an scolar 2018-2019
in specialitate (in calendarul ISJ sau MEN)
INVATAMANT PRIMAR
LIMBA si LITERATURA ROMANA
MATEMATICA
Concursul National LuminaMath (24.11.2018)
RADOI ANDREI - clasa a IV-a D - Premiul I
CARBUNARU RARES - clasa a II-a - Premiul III
CIOCANEA LUCA - clasa a II-a - Premiul III
MIU SEBASTIAN - clasa a II-a - Premiul III
STANCIULESCU ARTHUR - clasa a II-a - Premiul III
BURSUC LUCAS - clasa a II-a - Mentiune
DIDITA FLAVIUS - clasa a II-a - Mentiune
NICOLAE MARIO - clasa a II-a - Mentiune
Concursul judetean "Gh. CENUSE" (17.11.2018)
AUREL OCTAVIAN - clasa a IV-a D - Mentiune
RADOI ANDREI - clasa a IV-a D - Mentiune
Concursul judetean "Micii campioni" (02.03.2019)
DOROBETE VLAD - clasa a III-a D - Premiul I
PETRA RAUL - clasa a III-a D - Premiul I
STOICA RAFAEL - clasa a IV-a A - Premiul I
SORA IOANA - clasa a IV-a A - Premiul II
RADOI ANDREI - clasa a IV-a D - Premiul III
Concursul judetean "MATE.ROM.STII?" (19.01.2019)
RADOI ANDREI - clasa a IV-a D - Premiul III
Concursul judetean "Maria Mateescu" (14.04.2019)
RADOI ANDREI - clasa a IV-a D - Mentiune
Concursul judetean "In Memoriam Ion Cojocaru" (11.05.2019)
CIOCANEA LUCA - clasa a II-a D - Premiul III
TEIANU IANIS - clasa a II-a D - Premiul III
STEFANESCU ALEXANDRU - clasa a II-a C - Mentiune
TUDOR ELISA - clasa a III-a C - Premiul I
DELEANU ARIANA - clasa a III-a A - Premiul III
Concursul National LuminaMath (24.11.2018)
RADOI ANDREI - clasa a IV-a D - Premiul I
CARBUNARU RARES - clasa a II-a - Premiul III
CIOCANEA LUCA - clasa a II-a - Premiul III
MIU SEBASTIAN - clasa a II-a - Premiul III
STANCIULESCU ARTHUR - clasa a II-a - Premiul III
BURSUC LUCAS - clasa a II-a - Mentiune
DIDITA FLAVIUS - clasa a II-a - Mentiune
NICOLAE MARIO - clasa a II-a - Mentiune
Concursul judetean "Gh. CENUSE" (17.11.2018)
AUREL OCTAVIAN - clasa a IV-a D - Mentiune
RADOI ANDREI - clasa a IV-a D - Mentiune
Concursul judetean "Micii campioni" (02.03.2019)
DOROBETE VLAD - clasa a III-a D - Premiul I
PETRA RAUL - clasa a III-a D - Premiul I
STOICA RAFAEL - clasa a IV-a A - Premiul I
SORA IOANA - clasa a IV-a A - Premiul II
RADOI ANDREI - clasa a IV-a D - Premiul III
Concursul judetean "MATE.ROM.STII?" (19.01.2019)
RADOI ANDREI - clasa a IV-a D - Premiul III
Concursul judetean "Maria Mateescu" (14.04.2019)
RADOI ANDREI - clasa a IV-a D - Mentiune
Concursul judetean "In Memoriam Ion Cojocaru" (11.05.2019)
CIOCANEA LUCA - clasa a II-a D - Premiul III
TEIANU IANIS - clasa a II-a D - Premiul III
STEFANESCU ALEXANDRU - clasa a II-a C - Mentiune
TUDOR ELISA - clasa a III-a C - Premiul I
DELEANU ARIANA - clasa a III-a A - Premiul III
INVATAMANT GIMNAZIAL
LIMBA si LITERATURA ROMANA
Olimpiada Lectura ca abilitate de viata etapa judeteana - 02.03.2019
MARES ELISSA - clasa a VIII-a B - Premiul I (calificata la etapa nationala)
TEODOREANU ALEX - clasa a VI-a A - Mentiune
RADOI ANAMARIA- clasa a VI-a A - Mentiune
NICOLAE DARIA - clasa a V-a B - Mentiune
Concursul judetean "Sorin Simion" (06.04.2019)
BUCUR MAYA - clasa a V-a B - Mentiune
NICOLAE DARIA - clasa a V-a B - Mentiune
NICOLAE MEDEEA - clasa a VI-a A - Mentiune
SERBAN ANDREEA - clasa a VI-a A - Mentiune
NITU LORENA - clasa a VII-a B - Mentiune
MARES ELISSA - clasa a VIII-a B - Mentiune
Olimpiada de lingvistica - etapa judeteana - 2019
SERBAN ADRIANA - clasa a VI-a C - Mentiune
RADOI ANAMARIA - clasa a VI-a A - Mentiune
GROSARU IANIS - clasa a VII-a B - Mentiune
Concursul judetean "Cultura si spiritualitate romaneasca" -2019
SERBAN ADRIANA - clasa a VI-a C - Mentiune
Olimpiada Lectura ca abilitate de viata etapa judeteana - 02.03.2019
MARES ELISSA - clasa a VIII-a B - Premiul I (calificata la etapa nationala)
TEODOREANU ALEX - clasa a VI-a A - Mentiune
RADOI ANAMARIA- clasa a VI-a A - Mentiune
NICOLAE DARIA - clasa a V-a B - Mentiune
Concursul judetean "Sorin Simion" (06.04.2019)
BUCUR MAYA - clasa a V-a B - Mentiune
NICOLAE DARIA - clasa a V-a B - Mentiune
NICOLAE MEDEEA - clasa a VI-a A - Mentiune
SERBAN ANDREEA - clasa a VI-a A - Mentiune
NITU LORENA - clasa a VII-a B - Mentiune
MARES ELISSA - clasa a VIII-a B - Mentiune
Olimpiada de lingvistica - etapa judeteana - 2019
SERBAN ADRIANA - clasa a VI-a C - Mentiune
RADOI ANAMARIA - clasa a VI-a A - Mentiune
GROSARU IANIS - clasa a VII-a B - Mentiune
Concursul judetean "Cultura si spiritualitate romaneasca" -2019
SERBAN ADRIANA - clasa a VI-a C - Mentiune
LIMBI MODERNE
LIMBA FRANCEZA
Concursul extraşcolar județean de limba franceză cl. 5-6, mai 2019
ERCUS ALECSIA - clasa a V-a A - Premiul II
LIMBA FRANCEZA
Concursul extraşcolar județean de limba franceză cl. 5-6, mai 2019
ERCUS ALECSIA - clasa a V-a A - Premiul II
MATEMATICA
Concursul National LuminaMath (24.11.2018)
SERBAN ADRIANA - clasa a VI-a C - Premiul III
RADOI ANA-MARIA - clasa a VI-a A - Mentiune
GROSARU IANIS - clasa a VII-a B - Mentiune
PETRIA ANDREIA - clasa a VII-a B - Mentiune
NICOLAE MARIO - clasa a VII-a C - Mentiune
Concursul judetean "ARGESGIM" (03.11.2018)
GRECU-STEFAN IOANA - clasa a V-a A - Mentiune
Concursul judetean "Gh. CENUSE" (17.11.2018)
RADOI ANA-MARIA - clasa a VI-a A - Mentiune
Concursul judetean "MATE.ROM.STII?" (19.01.2019)
RADOI ANA-MARIA - clasa a VI-a A - Mentiune
Concursul judetean "Maria Mateescu" (14.04.2019)
RADOI ANA-MARIA - clasa a VI-a A - Mentiune
Concursul judetean "In Memoriam Ion Cojocaru" (11.05.2019)
NICOLAE MARIO - clasa a VII-a C - Mentiune
Concursul National LuminaMath (24.11.2018)
SERBAN ADRIANA - clasa a VI-a C - Premiul III
RADOI ANA-MARIA - clasa a VI-a A - Mentiune
GROSARU IANIS - clasa a VII-a B - Mentiune
PETRIA ANDREIA - clasa a VII-a B - Mentiune
NICOLAE MARIO - clasa a VII-a C - Mentiune
Concursul judetean "ARGESGIM" (03.11.2018)
GRECU-STEFAN IOANA - clasa a V-a A - Mentiune
Concursul judetean "Gh. CENUSE" (17.11.2018)
RADOI ANA-MARIA - clasa a VI-a A - Mentiune
Concursul judetean "MATE.ROM.STII?" (19.01.2019)
RADOI ANA-MARIA - clasa a VI-a A - Mentiune
Concursul judetean "Maria Mateescu" (14.04.2019)
RADOI ANA-MARIA - clasa a VI-a A - Mentiune
Concursul judetean "In Memoriam Ion Cojocaru" (11.05.2019)
NICOLAE MARIO - clasa a VII-a C - Mentiune
GEOGRAFIE
Concursul national de geografie "La scoala cu ceas" (26.01.2019)
RIZOAICA ANDREI - clasa a VII-a B - Premiul II
DUMITRU EMANUEL - clasa a VII-a B - Mentiune
Concursul judetean de geografie "Ionel TUTA" (09.03.2019)
RIZOAICA ANDREI - clasa a VII-a B - Premiul I
TUDOR STEFANIA - clasa a V-a D - Premiul III
Concursul interjudetean de geografie "Terra de la poveste la realitate" (23.03.2019) - faza judeteana
RIZOAICA ANDREI - clasa a VII-a B - Premiul I - calificat la faza interjudeteana
Concursul Național de geografie "Mica Olimpiada de geografie <<Terra>>" - etapa județeană (30.04.2019)
RIZOAICA ANDREI - clasa a VII-a B - Mentiune - calificat la etapa nationala
Concursul interjudetean de geografie "Terra de la poveste la realitate" (13.04.2019) - faza interjudeteana
RIZOAICA ANDREI - clasa a VII-a B - Premiul III
Concursul Național de geografie "Mica Olimpiada de geografie <<Terra>>" - etapa nationala (18.05.2019)
RIZOAICA ANDREI - clasa a VII-a B - Mentiune
Concursul national de geografie "La scoala cu ceas" (26.01.2019)
RIZOAICA ANDREI - clasa a VII-a B - Premiul II
DUMITRU EMANUEL - clasa a VII-a B - Mentiune
Concursul judetean de geografie "Ionel TUTA" (09.03.2019)
RIZOAICA ANDREI - clasa a VII-a B - Premiul I
TUDOR STEFANIA - clasa a V-a D - Premiul III
Concursul interjudetean de geografie "Terra de la poveste la realitate" (23.03.2019) - faza judeteana
RIZOAICA ANDREI - clasa a VII-a B - Premiul I - calificat la faza interjudeteana
Concursul Național de geografie "Mica Olimpiada de geografie <<Terra>>" - etapa județeană (30.04.2019)
RIZOAICA ANDREI - clasa a VII-a B - Mentiune - calificat la etapa nationala
Concursul interjudetean de geografie "Terra de la poveste la realitate" (13.04.2019) - faza interjudeteana
RIZOAICA ANDREI - clasa a VII-a B - Premiul III
Concursul Național de geografie "Mica Olimpiada de geografie <<Terra>>" - etapa nationala (18.05.2019)
RIZOAICA ANDREI - clasa a VII-a B - Mentiune
ISTORIE
Concursul national de istorie "La scoala cu ceas" (26.01.2019)
GROSARU IANIS- clasa a VII-a B - Mentiune
STROE BIANCA - clasa a VII-a B - Mentiune
Concursul national de istorie "La scoala cu ceas" (26.01.2019)
GROSARU IANIS- clasa a VII-a B - Mentiune
STROE BIANCA - clasa a VII-a B - Mentiune
CONCURSURI ORGANIZATE
de Scoala Gimnaziala "Liviu Rebreanu" Mioveni
2018-2019
de Scoala Gimnaziala "Liviu Rebreanu" Mioveni
2018-2019
Concursul Regional MAGIA NUMERELOR, Editia a 10-a
Data: 8 iunie 2019
Locatie: Scoala Gimnaziala Liviu Rebreanu Mioveni
Data: 8 iunie 2019
Locatie: Scoala Gimnaziala Liviu Rebreanu Mioveni
|
|
Concursul judetean "IN PASI DE DANS"
Data: 30 mai 2019
Locatie: Scoala Gimnaziala "Liviu Rebreanu" Mioveni - Casa de Cultura a Sindicatelor Mioveni
Data: 30 mai 2019
Locatie: Scoala Gimnaziala "Liviu Rebreanu" Mioveni - Casa de Cultura a Sindicatelor Mioveni
|
|
Concursul judetean "VIS DE COPIL"
Data: 24 mai 2019
Locatie: Scoala Gimnaziala "Liviu Rebreanu" Mioveni
Data: 24 mai 2019
Locatie: Scoala Gimnaziala "Liviu Rebreanu" Mioveni
regulament_vis_de_copil_mai_2019.doc | |
File Size: | 74 kb |
File Type: | doc |
Concursul judetean "PRIMĂVARA-N SĂRBĂTOARE"
Data: 18 mai 2019
Locatie: Scoala Gimnaziala "Liviu Rebreanu" Mioveni
Data: 18 mai 2019
Locatie: Scoala Gimnaziala "Liviu Rebreanu" Mioveni
Concursul judetean "MICUL COMERCIANT"
Data: 12 mai 2019
Locatie: Scoala Gimnaziala "Liviu Rebreanu" Mioveni
Data: 12 mai 2019
Locatie: Scoala Gimnaziala "Liviu Rebreanu" Mioveni
Școala Gimnaziala "Liviu Rebreanu" a organizat Târgul anteprenorial ,,Micul comerciant", care a constat în vânzarea jucăriilor proprii, a dulciurilor preparate si a obiectelor confecționate de elevi si parinti. Evenimentul a cuprins 3 activităț: minilibrărie, minicofetărie și un miniparc de distracții pentru copii.
La manifestare au fost prezenți peste 500 de copii. Proiectul județean, organizat în parteneriat cu ISJ Argeș s-a încheiat cu un concurs cu participare directa a elevilor. Scopul acestor activități este de a recicla și de a valorifica bunurile ieșite din uz. Fondurile colectate vor fi folosite pentru ajutorarea copiilor cu posibilități materiale reduse.
La manifestare au fost prezenți peste 500 de copii. Proiectul județean, organizat în parteneriat cu ISJ Argeș s-a încheiat cu un concurs cu participare directa a elevilor. Scopul acestor activități este de a recicla și de a valorifica bunurile ieșite din uz. Fondurile colectate vor fi folosite pentru ajutorarea copiilor cu posibilități materiale reduse.
Concursul judetean "FESTIVALUL PRIMAVERII"
Data: 6 aprilie 2019
Locatie: Scoala Gimnaziala "Liviu Rebreanu" Mioveni
Data: 6 aprilie 2019
Locatie: Scoala Gimnaziala "Liviu Rebreanu" Mioveni
Concursul judetean "SIMFONIA PRIMAVERII"
Data: 21 martie 2019
Locatie: Scoala Gimnaziala "Liviu Rebreanu" Mioveni
Data: 21 martie 2019
Locatie: Scoala Gimnaziala "Liviu Rebreanu" Mioveni
Concursul judetean "IN LUMEA POVESTILOR"
Data: 16 martie 2019
Locatie: Scoala Gimnaziala "Liviu Rebreanu" Mioveni
Data: 16 martie 2019
Locatie: Scoala Gimnaziala "Liviu Rebreanu" Mioveni
Concursul judetean "MICII CAMPIONI"
Data: 2 martie 2019
Locatie: Scoala Gimnaziala "Liviu Rebreanu" Mioveni
Data: 2 martie 2019
Locatie: Scoala Gimnaziala "Liviu Rebreanu" Mioveni
SUBIECTE si BAREME Concurs judetean "Micii campioni" 2019
|
|
|
OLIMPIADA NATIONALA DE MATEMATICA - FAZA LOCALA
Data: 16.02.2019
Data: 16.02.2019
SUBIECTE SI BAREME ONM 2019 - etapa locala
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
INFORMATII ONM - FAZA LOCALA, 16.02.2019
|
|
|
|
Concursul județean "Dan Barbilian"
Data: 8 decembrie 2018
Locație: Şcoala Gimnazială "Liviu Rebreanu" Mioveni
Data: 8 decembrie 2018
Locație: Şcoala Gimnazială "Liviu Rebreanu" Mioveni
Anul scolar 2017-2018
PREMII
concursuri si olimpiade scolare - an scolar 2017-2018
in specialitate (in calendarul ISJ sau MEN)
concursuri si olimpiade scolare - an scolar 2017-2018
in specialitate (in calendarul ISJ sau MEN)
INVATAMANT PRIMAR
LIMBA si LITERATURA ROMANA
Concursul National COMPER - etapa nationala (18.05.2018)
premii_comper_etapa_nationala_2018_cl._i-iv_limba_romana.pdf | |
File Size: | 16 kb |
File Type: |
MATEMATICA
Concursul National LuminaMath (25.11.2017)
AUREL OCTAVIAN - clasa a III-a D - Premiul II
RADOI ANDREI - clasa a III-a D - Premiul I
ALEXE MARIA - clasa a III-a - Premiul III
CATRINESCU MARIAN - clasa a III-a C - Premiul III
MEDIA MAYA - clasa a III-a A - Mentiune
BUCUR MAYA - clasa a IV-a B - Premiul I
BADESCU RAMON - clasa a IV-a A - Premiul II
GRECU - STEFAN IOANA - clasa a IV-a A - Premiul II
IORDACHE DAVID - clasa a IV-a A - Premiul II
ELISEI ANTONIO - clasa a IV-a A - Premiul II
ERCUS ALECSIA - clasa a IV-a - Mentiune
Concursul judetean "Micii campioni" (27.01.2018)
DELEANU ARIANA - clasa a II-a A - Premiul I
SORA IOANA - clasa a III-a A - Premiul I
STOICA RAFAEL - clasa a III-a A - Mentiune
RADOI ANDREI - clasa a III-a D - Mentiune
Concursul judetean "In Memoriam Ion Cojocaru" (11.05.2018)
AUREL OCTAVIAN - clasa a III-a D - Premiul I
RADOI ANDREI - clasa a III-a D - Premiul III
GRECU IOANA - clasa a IV-a A - Mentiune
Concursul National LuminaMath (25.11.2017)
AUREL OCTAVIAN - clasa a III-a D - Premiul II
RADOI ANDREI - clasa a III-a D - Premiul I
ALEXE MARIA - clasa a III-a - Premiul III
CATRINESCU MARIAN - clasa a III-a C - Premiul III
MEDIA MAYA - clasa a III-a A - Mentiune
BUCUR MAYA - clasa a IV-a B - Premiul I
BADESCU RAMON - clasa a IV-a A - Premiul II
GRECU - STEFAN IOANA - clasa a IV-a A - Premiul II
IORDACHE DAVID - clasa a IV-a A - Premiul II
ELISEI ANTONIO - clasa a IV-a A - Premiul II
ERCUS ALECSIA - clasa a IV-a - Mentiune
Concursul judetean "Micii campioni" (27.01.2018)
DELEANU ARIANA - clasa a II-a A - Premiul I
SORA IOANA - clasa a III-a A - Premiul I
STOICA RAFAEL - clasa a III-a A - Mentiune
RADOI ANDREI - clasa a III-a D - Mentiune
Concursul judetean "In Memoriam Ion Cojocaru" (11.05.2018)
AUREL OCTAVIAN - clasa a III-a D - Premiul I
RADOI ANDREI - clasa a III-a D - Premiul III
GRECU IOANA - clasa a IV-a A - Mentiune
Concursul National COMPER - etapa nationala (18.05.2018)
INVATAMANT GIMNAZIAL
LIMBA si LITERATURA ROMANA
Olimpiada de lingvistica - etapa judeteana - 2017-2018
SERBAN ADRIANA - clasa a V-a C - Premiul II
RADOI ANA-MARIA - clasa a V-a A - Mentiune
GROSARU IANIS - clasa a VI-a B - Mentiune
VOINEA LUCIAN - clasa a V-a A - Mentiune
DEACONU SABINA - clasa a VI-a D - Mentiune
CIRSTEA ANA - clasa a V-a A - Mentiune
NENCIU GEORGE - clasa a VIII-a A - Mentiune
Olimpiada Lectura ca abilitate de viata etapa judeteana - 24.03.2018
RADOI ANA-MARIA - clasa a V-a A - Premiul III
CRASAN ROXANA - clasa a VI-a C - Mentiune
DANCIU CRISTINA - clasa a VI-a D - Mentiune
GRIGORESCU DANIELA - clasa a VIII-a A - Mentiune
Concursul judetean "Sorin Simion" (14.04.2018)
GRIGORESCU DANIELA - clasa a VIII-a A - Mentiune
Concurs National COMPER - etapa nationala 2017-2018
NICOLAE MEDEEA - clasa a V-a A - Premiul I
VOINEA LUCIAN - clasa a V-a A - Premiul I
NENCIU GEORGE - clasa a VIII-a A - Premiul I
RADOI ANA-MARIA - clasa a V-a A - Premiul II
SERBAN ANDREEA - clasa a V-a A - Premiul II
PANTILINESCU ALEXANDRU - clasa a V-a A - Premiul II
Concursul Naţional "Comunicare.Ortografie.RO", ed. 2017-2018
NENCIU GEORGE - clasa a VIII-a A - Premiul II
RADOI ANA-MARIA - clasa a V-a A - Premiul III
VOINEA LUCIAN - clasa a V-a A - Mentiune
NITU LORENA - clasa a VI-a B - Mentiune
LIMBI MODERNE
LIMBA ENGLEZA
Concursul judetean de limba engleza (tip olimpiada) (12.05.2018)
TEODOREANU ALEX - clasa a V-a A - Premiul II
MATEMATICA
OLIMPIADA de MATEMATICA - faza judeteana (10.03.2018)
NENCIU GEORGE - clasa a VIII-a A - Mentiune
Concursul judetean "Gh. CENUSE" (11.11.2017)
RIZOAICA ANDREI - clasa a V-a B - Mentiune
Concursul judetean "Caleidoscop matematic" (18.11.2017)
SERBAN ADRIANA - clasa a V-a C - Premiul II
Concursul judetean "ARGESGIM" (18.11.2017)
NENCIU GEORGE - clasa a VIII-a A - Premiul III
GOGOESCU ARTHUR - clasa a V-a A - Mentiune
RADOI ANA-MARIA - clasa a V-a A - Mentiune
Concursul National LuminaMath (25.11.2017)
RADOI ANA-MARIA - clasa a V-a A - Premiul II
SERBAN ADRIANA - clasa a V-a C - Mentiune
GROSARU IANIS - clasa a VI-a B - Mentiune
RIZOAICA ANDREI - clasa a VI-a B - Mentiune
ACATRINEI ROBERT - clasa a VI-a C - Mentiune
IONESCU MIRCEA - clasa a VIII-a A - Mentiune
NENCIU GEORGE - clasa a VIII-a A - Mentiune
Concursul judetean "MATE.ROM.STII?" (20.01.2018)
GOGOESCU ARTHUR - clasa a V-a A - Premiul III
NICOLAE MARIO - clasa a VI-a A - Premiul III
Concursul judetean "In Memoriam Ion Cojocaru" (11.05.2018)
RADOI ANA-MARIA - clasa a V-a A - Premiul II
NICOLAE MARIO - clasa a VII-a C - Premiul II
GROSARU IANIS - clasa a VI-a B - Premiul III
SERBAN ADRIANA - clasa a V-a C - Mentiune
IONESCU MIRCEA - clasa a VIII-a A - Mentiune
Concursul National COMPER - etapa nationala (18.05.2018)
GOGOESCU ARTHUR – clasa a V-a A - Premiul I
LUNGAN MARIO – clasa a V-a A - Premiul I
RADOI ANA – clasa a V-a A - Premiul I
NICOLAE MEDEEA – clasa a V-a A - Premiul II
PANTILINESCU ALEXANDRU – clasa a V-a A - Premiul II
VOINEA LUCIAN – clasa a V-a A - Premiul II
BUZOIANU ANELISSE – clasa a V-a A - Premiul III
PIRCALABESCU ANGEL – clasa a V-a A - Premiul III
SORA ANCA-MARIA – clasa a V-a A - Premiul III
STOICA STELIAN – clasa a V-a A - Premiul III
STOICA SOFIA – clasa a V-a A - Premiul III
OPREA DAVID – clasa a V-a A - Premiul III
RIZOAICA ANDREI – clasa a VI-a B - Premiul II
IONESCU MIRCEA – clasa a VIII-a A - Premiul II
NENCIU GEORGE – clasa a VIII-a A - Premiul II
ILINCOVICI IULA – clasa a VIII-a C – Premiul III
VLAD ANDRADA – clasa a VIII-a C – Premiul III
GEOGRAFIE
Concursul national de geografie "La scoala cu ceas" (27.01.2018)
RIZOAICA ANDREI - clasa a VI-a B - Premiul I
MANESCU THEODORA - clasa a VII- a C - Premiul III
MATEI MIHAI - clasa a VII-a C - Mentiune
VADUVA ELENA - clasa a VII-a C - Mentiune
BOTEZATU ALIN - clasa a VII-a C - Mentiune
DRAGAN RAUL - clasa a VII-a C - Mentiune
BARBU ANDREEA - clasa a VII-a C - Mentiune
NITU ARIANA - clasa a VII-a C - Mentiune
DIACONU HORIA - clasa a VII-a C - Mentiune
Concursul judetean de geografie "Ionel TUTA" (17.03.2018)
RIZOAICA ANDREI - clasa a VI-a B - Premiul III
VADUVA ELENA - clasa a VII-a C - Premiul III
MATEI MIHAI - clasa a VII-a C - Mentiune
BOTEZATU ALIN - clasa a VII-a C - Mentiune
DRAGAN RAUL - clasa a VII-a C - Mentiune
DIACONU HORIA - clasa a VII-a C - Mentiune
Concursul Național de geografie "Mica Olimpiada de geografie <<Terra>>" - etapa județeană (14.04.2018)
RIZOAICA ANDREI - clasa a VI-a B - Mentiune - calificat la etapa nationala
Concursul Național de geografie "Mica Olimpiada de geografie <<Terra>>" - etapa națională (11.05.2018)
RIZOAICA ANDREI - clasa a VI-a B - Premiul II
ISTORIE
Concursul national de istorie "La scoala cu ceas" (27.01.2018)
DIACONU ANA - clasa a VI-a C - Premiul II
STROE BIANCA - clasa a VI-a B - Premiul III
COJANU ALEXANDRA - clasa a VI-a C - Premiul III
STAN SEBASTIAN - clasa a VI-a C - Premiul III
DRAGOMIRESCU SEBASTIAN - clasa a VI-a C - Mentiune
FLORESCU-NITA DAVID - clasa a VI-a C - Mentiune
Olimpiada de lingvistica - etapa judeteana - 2017-2018
SERBAN ADRIANA - clasa a V-a C - Premiul II
RADOI ANA-MARIA - clasa a V-a A - Mentiune
GROSARU IANIS - clasa a VI-a B - Mentiune
VOINEA LUCIAN - clasa a V-a A - Mentiune
DEACONU SABINA - clasa a VI-a D - Mentiune
CIRSTEA ANA - clasa a V-a A - Mentiune
NENCIU GEORGE - clasa a VIII-a A - Mentiune
Olimpiada Lectura ca abilitate de viata etapa judeteana - 24.03.2018
RADOI ANA-MARIA - clasa a V-a A - Premiul III
CRASAN ROXANA - clasa a VI-a C - Mentiune
DANCIU CRISTINA - clasa a VI-a D - Mentiune
GRIGORESCU DANIELA - clasa a VIII-a A - Mentiune
Concursul judetean "Sorin Simion" (14.04.2018)
GRIGORESCU DANIELA - clasa a VIII-a A - Mentiune
Concurs National COMPER - etapa nationala 2017-2018
NICOLAE MEDEEA - clasa a V-a A - Premiul I
VOINEA LUCIAN - clasa a V-a A - Premiul I
NENCIU GEORGE - clasa a VIII-a A - Premiul I
RADOI ANA-MARIA - clasa a V-a A - Premiul II
SERBAN ANDREEA - clasa a V-a A - Premiul II
PANTILINESCU ALEXANDRU - clasa a V-a A - Premiul II
Concursul Naţional "Comunicare.Ortografie.RO", ed. 2017-2018
NENCIU GEORGE - clasa a VIII-a A - Premiul II
RADOI ANA-MARIA - clasa a V-a A - Premiul III
VOINEA LUCIAN - clasa a V-a A - Mentiune
NITU LORENA - clasa a VI-a B - Mentiune
LIMBI MODERNE
LIMBA ENGLEZA
Concursul judetean de limba engleza (tip olimpiada) (12.05.2018)
TEODOREANU ALEX - clasa a V-a A - Premiul II
MATEMATICA
OLIMPIADA de MATEMATICA - faza judeteana (10.03.2018)
NENCIU GEORGE - clasa a VIII-a A - Mentiune
Concursul judetean "Gh. CENUSE" (11.11.2017)
RIZOAICA ANDREI - clasa a V-a B - Mentiune
Concursul judetean "Caleidoscop matematic" (18.11.2017)
SERBAN ADRIANA - clasa a V-a C - Premiul II
Concursul judetean "ARGESGIM" (18.11.2017)
NENCIU GEORGE - clasa a VIII-a A - Premiul III
GOGOESCU ARTHUR - clasa a V-a A - Mentiune
RADOI ANA-MARIA - clasa a V-a A - Mentiune
Concursul National LuminaMath (25.11.2017)
RADOI ANA-MARIA - clasa a V-a A - Premiul II
SERBAN ADRIANA - clasa a V-a C - Mentiune
GROSARU IANIS - clasa a VI-a B - Mentiune
RIZOAICA ANDREI - clasa a VI-a B - Mentiune
ACATRINEI ROBERT - clasa a VI-a C - Mentiune
IONESCU MIRCEA - clasa a VIII-a A - Mentiune
NENCIU GEORGE - clasa a VIII-a A - Mentiune
Concursul judetean "MATE.ROM.STII?" (20.01.2018)
GOGOESCU ARTHUR - clasa a V-a A - Premiul III
NICOLAE MARIO - clasa a VI-a A - Premiul III
Concursul judetean "In Memoriam Ion Cojocaru" (11.05.2018)
RADOI ANA-MARIA - clasa a V-a A - Premiul II
NICOLAE MARIO - clasa a VII-a C - Premiul II
GROSARU IANIS - clasa a VI-a B - Premiul III
SERBAN ADRIANA - clasa a V-a C - Mentiune
IONESCU MIRCEA - clasa a VIII-a A - Mentiune
Concursul National COMPER - etapa nationala (18.05.2018)
GOGOESCU ARTHUR – clasa a V-a A - Premiul I
LUNGAN MARIO – clasa a V-a A - Premiul I
RADOI ANA – clasa a V-a A - Premiul I
NICOLAE MEDEEA – clasa a V-a A - Premiul II
PANTILINESCU ALEXANDRU – clasa a V-a A - Premiul II
VOINEA LUCIAN – clasa a V-a A - Premiul II
BUZOIANU ANELISSE – clasa a V-a A - Premiul III
PIRCALABESCU ANGEL – clasa a V-a A - Premiul III
SORA ANCA-MARIA – clasa a V-a A - Premiul III
STOICA STELIAN – clasa a V-a A - Premiul III
STOICA SOFIA – clasa a V-a A - Premiul III
OPREA DAVID – clasa a V-a A - Premiul III
RIZOAICA ANDREI – clasa a VI-a B - Premiul II
IONESCU MIRCEA – clasa a VIII-a A - Premiul II
NENCIU GEORGE – clasa a VIII-a A - Premiul II
ILINCOVICI IULA – clasa a VIII-a C – Premiul III
VLAD ANDRADA – clasa a VIII-a C – Premiul III
GEOGRAFIE
Concursul national de geografie "La scoala cu ceas" (27.01.2018)
RIZOAICA ANDREI - clasa a VI-a B - Premiul I
MANESCU THEODORA - clasa a VII- a C - Premiul III
MATEI MIHAI - clasa a VII-a C - Mentiune
VADUVA ELENA - clasa a VII-a C - Mentiune
BOTEZATU ALIN - clasa a VII-a C - Mentiune
DRAGAN RAUL - clasa a VII-a C - Mentiune
BARBU ANDREEA - clasa a VII-a C - Mentiune
NITU ARIANA - clasa a VII-a C - Mentiune
DIACONU HORIA - clasa a VII-a C - Mentiune
Concursul judetean de geografie "Ionel TUTA" (17.03.2018)
RIZOAICA ANDREI - clasa a VI-a B - Premiul III
VADUVA ELENA - clasa a VII-a C - Premiul III
MATEI MIHAI - clasa a VII-a C - Mentiune
BOTEZATU ALIN - clasa a VII-a C - Mentiune
DRAGAN RAUL - clasa a VII-a C - Mentiune
DIACONU HORIA - clasa a VII-a C - Mentiune
Concursul Național de geografie "Mica Olimpiada de geografie <<Terra>>" - etapa județeană (14.04.2018)
RIZOAICA ANDREI - clasa a VI-a B - Mentiune - calificat la etapa nationala
Concursul Național de geografie "Mica Olimpiada de geografie <<Terra>>" - etapa națională (11.05.2018)
RIZOAICA ANDREI - clasa a VI-a B - Premiul II
ISTORIE
Concursul national de istorie "La scoala cu ceas" (27.01.2018)
DIACONU ANA - clasa a VI-a C - Premiul II
STROE BIANCA - clasa a VI-a B - Premiul III
COJANU ALEXANDRA - clasa a VI-a C - Premiul III
STAN SEBASTIAN - clasa a VI-a C - Premiul III
DRAGOMIRESCU SEBASTIAN - clasa a VI-a C - Mentiune
FLORESCU-NITA DAVID - clasa a VI-a C - Mentiune
BIOLOGIE
Concursul national - etapa judeteana "George Emil Palade" 2018
SERBAN ADRIANA - clasa a V-a C - Premiul I
TACALIE FLORIN - clasa a V-a C - Premiul III
SIMA NICOLETA - clasa a V-a C - Mentiune
Concursul national - etapa judeteana "George Emil Palade" 2018
SERBAN ADRIANA - clasa a V-a C - Premiul I
TACALIE FLORIN - clasa a V-a C - Premiul III
SIMA NICOLETA - clasa a V-a C - Mentiune
CONCURSURI ORGANIZATE
de Scoala Gimnaziala "Liviu Rebreanu" Mioveni
de Scoala Gimnaziala "Liviu Rebreanu" Mioveni
Concursul judetean "Micii campioni"
Data: 27 ianuarie 2018
Locatie: Scoala Gimnaziala "Liviu Rebreanu" Mioveni
Data: 27 ianuarie 2018
Locatie: Scoala Gimnaziala "Liviu Rebreanu" Mioveni
|
|
SUBIECTE si BAREME Concurs judetean "Micii campioni" 2018
|
|
|
Concursul National MAGIA NUMERELOR, Editia a 9-a, 2018
Anul scolar 2016-2017
CENTRUL DE EXCELENTA ZONA MIOVENI - clasa a IV-a
SELECTIE GRUPE DE EXCELENTA clasa a IV-a
|
|
|
|
Olimpiada de Limba si literatura romana - cl. a 4-a; faza zonala 2017
Olimpiada de Matematica - cl. a 4-a; faza zonala 2017
CONCURSURI ORGANIZATE
de Scoala Gimnaziala "Liviu Rebreanu" Mioveni
de Scoala Gimnaziala "Liviu Rebreanu" Mioveni
Concursul judetean "Micii campioni"
Data: 28 ianuarie 2017
Locatie: Scoala Gimnaziala "Liviu Rebreanu" Mioveni
Data: 28 ianuarie 2017
Locatie: Scoala Gimnaziala "Liviu Rebreanu" Mioveni
concursul_micii_campioni__invitaţie.pdf | |
File Size: | 68 kb |
File Type: |
|
|
SUBIECTE si BAREME Concurs judetean "Micii campioni" 2017
subiecte_bareme_cls.ii_micii___campioni_2017_v3.pdf | |
File Size: | 314 kb |
File Type: |
subiecte_bareme_cls.iii_micii___campioni_2017_v3.pdf | |
File Size: | 243 kb |
File Type: |
subiecte_bareme_cls.iv_micii___campioni_2017_v3.pdf | |
File Size: | 335 kb |
File Type: |
Concursul Regional MAGIA NUMERELOR, Editia a 8-a, 2017
subiecte_magia_numerelor_2017.pdf | |
File Size: | 800 kb |
File Type: |
Parola subiecte: MNCS2017
PREMII
concursuri si olimpiade scolare - an scolar 2016-2017
in specialitate (in calendarul ISJ sau MENCS)
concursuri si olimpiade scolare - an scolar 2016-2017
in specialitate (in calendarul ISJ sau MENCS)
INVATAMANT PRIMAR
LIMBA si LITERATURA ROMANA
OLIMPIADA de LIMBA ROMANA - faza judeteana (2017)
NICOLAE MEDEEA - clasa a IV-a A - Premiul I
RADOI ANA MARIA - clasa a IV-a A - Premiul II
SERBAN ADRIANA - clasa a IV-a C - Premiul III
PIRCALABESCU ANGEL - clasa a IV-a A - Mentiune
MATEMATICA
OLIMPIADA de MATEMATICA - faza judeteana (2017)
SERBAN ADRIANA - clasa a IV-a C - Premiul I
TITA TEODOR - clasa a IV-a A - Mentiune
Concursul National LuminaMath (26.11.2016)
STOICA RAFAEL - clasa a II-a A - Premiul I
SERBAN ADRIANA - clasa a IV-a C - Premiul I
AUREL OCTAVIAN - clasa a II-a D - Premiul II
RADOI ANDREI - clasa a II-a D - Premiul II
LUNGAN MARIO - clasa a IV-a A - Premiul II
TITA TEODOR - clasa a IV-a A - Premiul II
VOINEA LUCIAN - clasa a IV-a A - Premiul II
BUCUR MAYA - clasa a III-a B - Premiul III
NICOLAE MEDEEA - clasa a IV-a A - Premiul III
BUZOIANU STEFAN - clasa a II-a D - Mentiune
ELISEI STEFAN - clasa a III-a A - Mentiune
Concursul judetean "Micii campioni" (28.01.2017)
RADOI ANDREI - clasa a II-a D - Premiul II
AUREL OCTAVIAN- clasa a II-a D - Premiul III
STOICA RAFAEL- clasa a II-a A - Mentiune
FILFANESCU IOANA- clasa a III-a A - Premiul I
VOINEA LUCIAN- clasa a IV-a A - Premiul I
SERBAN ADRIANA- clasa a IV-a C - Premiul II
CIRSTEA FLORENTINA- clasa a IV-a A - Premiul III
TITA TEODOR- clasa a IV-a A - Premiul III
Concursul judetean "Caleidoscop matematic" (21.01.2017)
SERBAN ADRIANA - clasa a IV-a C - Premiul I
Concursul judetean "Dan Barbilian" (17.12.2016)
SERBAN ADRIANA - clasa a IV-a C - Premiul I
Concursul judetean "Gh. CENUSE" (19.11.2016)
VOINEA LUCIAN - clasa a IV-a A - Mentiune
SERBAN ADRIANA - clasa a IV-a C - Mentiune
Concursul judetean "ARGESGIM" (05.11.2016)
RADOI ANA MARIA - clasa a IV-a A - Mentiune
Concursul judetean "Ion Cojocaru" (20.05.2017)
TITA TEODOR- clasa a IV-a A - Premiul I
RADOI ANDREI - clasa a II-a D - Premiul I
SERBAN ADRIANA - clasa a IV-a C - Mentiune
RADOI ANA MARIA - clasa a IV-a A - Mentiune
AUREL OCTAVIAN - clasa a II-a D - Premiul II
Concursul Regional "MAGIA NUMERELOR" (10.06. 2017)
SERBAN ADRIANA - clasa a IV-a C - Premiul I
IORDACHE MIHAI - clasa a III-a B - Premiul II
RADOI ANA MARIA - clasa a IV-a A - Premiul II
TITA TEODOR - clasa a IV-a A - Premiul III
NICOLAE MEDEEA - clasa a IV-a A - Premiul III
CIRSTEA FLORENTINA - clasa a IV-a A - Premiul III
DRAGAN GABRIEL - clasa a IV-a C - Mentiune
OLIMPIADA de LIMBA ROMANA - faza judeteana (2017)
NICOLAE MEDEEA - clasa a IV-a A - Premiul I
RADOI ANA MARIA - clasa a IV-a A - Premiul II
SERBAN ADRIANA - clasa a IV-a C - Premiul III
PIRCALABESCU ANGEL - clasa a IV-a A - Mentiune
MATEMATICA
OLIMPIADA de MATEMATICA - faza judeteana (2017)
SERBAN ADRIANA - clasa a IV-a C - Premiul I
TITA TEODOR - clasa a IV-a A - Mentiune
Concursul National LuminaMath (26.11.2016)
STOICA RAFAEL - clasa a II-a A - Premiul I
SERBAN ADRIANA - clasa a IV-a C - Premiul I
AUREL OCTAVIAN - clasa a II-a D - Premiul II
RADOI ANDREI - clasa a II-a D - Premiul II
LUNGAN MARIO - clasa a IV-a A - Premiul II
TITA TEODOR - clasa a IV-a A - Premiul II
VOINEA LUCIAN - clasa a IV-a A - Premiul II
BUCUR MAYA - clasa a III-a B - Premiul III
NICOLAE MEDEEA - clasa a IV-a A - Premiul III
BUZOIANU STEFAN - clasa a II-a D - Mentiune
ELISEI STEFAN - clasa a III-a A - Mentiune
Concursul judetean "Micii campioni" (28.01.2017)
RADOI ANDREI - clasa a II-a D - Premiul II
AUREL OCTAVIAN- clasa a II-a D - Premiul III
STOICA RAFAEL- clasa a II-a A - Mentiune
FILFANESCU IOANA- clasa a III-a A - Premiul I
VOINEA LUCIAN- clasa a IV-a A - Premiul I
SERBAN ADRIANA- clasa a IV-a C - Premiul II
CIRSTEA FLORENTINA- clasa a IV-a A - Premiul III
TITA TEODOR- clasa a IV-a A - Premiul III
Concursul judetean "Caleidoscop matematic" (21.01.2017)
SERBAN ADRIANA - clasa a IV-a C - Premiul I
Concursul judetean "Dan Barbilian" (17.12.2016)
SERBAN ADRIANA - clasa a IV-a C - Premiul I
Concursul judetean "Gh. CENUSE" (19.11.2016)
VOINEA LUCIAN - clasa a IV-a A - Mentiune
SERBAN ADRIANA - clasa a IV-a C - Mentiune
Concursul judetean "ARGESGIM" (05.11.2016)
RADOI ANA MARIA - clasa a IV-a A - Mentiune
Concursul judetean "Ion Cojocaru" (20.05.2017)
TITA TEODOR- clasa a IV-a A - Premiul I
RADOI ANDREI - clasa a II-a D - Premiul I
SERBAN ADRIANA - clasa a IV-a C - Mentiune
RADOI ANA MARIA - clasa a IV-a A - Mentiune
AUREL OCTAVIAN - clasa a II-a D - Premiul II
Concursul Regional "MAGIA NUMERELOR" (10.06. 2017)
SERBAN ADRIANA - clasa a IV-a C - Premiul I
IORDACHE MIHAI - clasa a III-a B - Premiul II
RADOI ANA MARIA - clasa a IV-a A - Premiul II
TITA TEODOR - clasa a IV-a A - Premiul III
NICOLAE MEDEEA - clasa a IV-a A - Premiul III
CIRSTEA FLORENTINA - clasa a IV-a A - Premiul III
DRAGAN GABRIEL - clasa a IV-a C - Mentiune
INVATAMANT GIMNAZIAL
LIMBA si LITERATURA ROMANA
Olimpiada de lingvistica - etapa judeteana - 2016-2017
GROSARU IANIS - clasa a V-a B - Mentiune
Olimpiada de lectura (OLAV) - etapa judeteana 2016-2017
BALUTA TANIA - clasa a VI-a C - Mentiune
MARES ELENA - clasa a VI-a B - Mentiune
Concursul National COMPER - etapa nationala (25.05.2017)
NENCIU GEORGE - clasa a VII-a A - Premiul I
MARES ELISSA - clasa a VI-a B - Premiul I
MARGESCU MIHAI - clasa a V-a E - Premiul II
LUPU ANA - clasa a VIII-a D - Premiul II
Concurs National "Gramatica, stiinta vorbirii"
RIZOAICA ANDREI - clasa a V-a B - Premiul I
COSTACHE ANDA - clasa a VIII-a B - Premiul I
NENCIU GEORGE - clasa a VII-a A - Premiul I
GROSARU IANIS - clasa a V-a B - Premiul II
STROE BIANCA - clasa a V-a B - Mentiune
Concurs National Comunicare.ortografie
NENCIU GEORGE - clasa a VII-a A - Premiul I
STOICA IOAN - clasa a VIII-a B - Premiul III
IONESCU MIRCEA - clasa a VII-a A - Premiul III
GRIGORESCU DANIELA - clasa a VII-a A - Premiul III
Olimpiada de lingvistica - etapa judeteana - 2016-2017
GROSARU IANIS - clasa a V-a B - Mentiune
Olimpiada de lectura (OLAV) - etapa judeteana 2016-2017
BALUTA TANIA - clasa a VI-a C - Mentiune
MARES ELENA - clasa a VI-a B - Mentiune
Concursul National COMPER - etapa nationala (25.05.2017)
NENCIU GEORGE - clasa a VII-a A - Premiul I
MARES ELISSA - clasa a VI-a B - Premiul I
MARGESCU MIHAI - clasa a V-a E - Premiul II
LUPU ANA - clasa a VIII-a D - Premiul II
Concurs National "Gramatica, stiinta vorbirii"
RIZOAICA ANDREI - clasa a V-a B - Premiul I
COSTACHE ANDA - clasa a VIII-a B - Premiul I
NENCIU GEORGE - clasa a VII-a A - Premiul I
GROSARU IANIS - clasa a V-a B - Premiul II
STROE BIANCA - clasa a V-a B - Mentiune
Concurs National Comunicare.ortografie
NENCIU GEORGE - clasa a VII-a A - Premiul I
STOICA IOAN - clasa a VIII-a B - Premiul III
IONESCU MIRCEA - clasa a VII-a A - Premiul III
GRIGORESCU DANIELA - clasa a VII-a A - Premiul III
LIMBI MODERNE
LIMBA ENGLEZA
Concursul judetean de limba engleza (tip olimpiada)
MATEI MIHAI - clasa a VI-a C - Premiul I
BALUTA TANIA - clasa a VI-a C - Premiul III
LIMBA FRANCEZA
Concursul judetean de limba franceza (tip olimpiada)
RIZOAICA ANDREI - clasa a V-a B - Premiul I
GROSARU IANIS- clasa a V-a B - Premiul III
LIMBA ENGLEZA
Concursul judetean de limba engleza (tip olimpiada)
MATEI MIHAI - clasa a VI-a C - Premiul I
BALUTA TANIA - clasa a VI-a C - Premiul III
LIMBA FRANCEZA
Concursul judetean de limba franceza (tip olimpiada)
RIZOAICA ANDREI - clasa a V-a B - Premiul I
GROSARU IANIS- clasa a V-a B - Premiul III
MATEMATICA
OLIMPIADA de MATEMATICA - faza judeteana (18.03.2017)
NENCIU GEORGE - clasa a VII-a A - Mentiune
Concursul National LuminaMath (26.11.2016)
NENCIU GEORGE - clasa a VII-a A - Premiul II
GROSARU IANIS - clasa a V-a B - Premiul III
RIZOAICA ANDREI - clasa a V-a B - Premiul III
Concursul judetean "Caleidoscop matematic" (21.01.2017)
NICOLAE MARIO - clasa a V-a C - Mentiune
Concursul judetean "Gh. CENUSE" (19.11.2016)
GROSARU IANIS - clasa a V-a B - Mentiune
NICOLAE MARIO - clasa a V-a C - Mentiune
PETRIA ANDREIA - casa a V-a B - Mentiune
RIZOAICA ANDREI - clasa a V-a B - Mentiune
Concursul judetean "ARGESGIM" (05.11.2016)
RIZOAICA ANDREI - clasa a V-a B - Premiul III
GROSARU IANIS - clasa a V-a B - Mentiune
NENCIU GEORGE - clasa a VII-a A - Mentiune
Concursul judetean de matematia-informatica "Ion Cojocaru" (20.05.2017)
DIACONU ANA - clasa a V-a C - Mentiune
STEFANESCU ANDREI - clasa a VI-a C - Mentiune
Concursul National COMPER - etapa nationala (06.06.2017)
RIZOAICA ANDREI - clasa a V-a B - Premiul I
GROSARU IANIS - clasa a V-a B - Premiul I
NENCIU GEORGE - clasa a VII-a A - Premiul II
ILINCOVICI IULIA - clasa a VII- a C - Premiul II
VLAD ANDRADA - clasa a VII- a C - Premiul II
DUMITRU ADELINA - clasa a VII- a C - Premiul II
IONESCU MIRCEA - clasa a VII-a A - Mentiune
Concursul Regional "MAGIA NUMERELOR" (10.06. 2017)
NENCIU GEORGE - clasa a VII-a A - Premiul III
PETRIA ANDREIA - clasa a V-a B - Mentiune
OLIMPIADA de MATEMATICA - faza judeteana (18.03.2017)
NENCIU GEORGE - clasa a VII-a A - Mentiune
Concursul National LuminaMath (26.11.2016)
NENCIU GEORGE - clasa a VII-a A - Premiul II
GROSARU IANIS - clasa a V-a B - Premiul III
RIZOAICA ANDREI - clasa a V-a B - Premiul III
Concursul judetean "Caleidoscop matematic" (21.01.2017)
NICOLAE MARIO - clasa a V-a C - Mentiune
Concursul judetean "Gh. CENUSE" (19.11.2016)
GROSARU IANIS - clasa a V-a B - Mentiune
NICOLAE MARIO - clasa a V-a C - Mentiune
PETRIA ANDREIA - casa a V-a B - Mentiune
RIZOAICA ANDREI - clasa a V-a B - Mentiune
Concursul judetean "ARGESGIM" (05.11.2016)
RIZOAICA ANDREI - clasa a V-a B - Premiul III
GROSARU IANIS - clasa a V-a B - Mentiune
NENCIU GEORGE - clasa a VII-a A - Mentiune
Concursul judetean de matematia-informatica "Ion Cojocaru" (20.05.2017)
DIACONU ANA - clasa a V-a C - Mentiune
STEFANESCU ANDREI - clasa a VI-a C - Mentiune
Concursul National COMPER - etapa nationala (06.06.2017)
RIZOAICA ANDREI - clasa a V-a B - Premiul I
GROSARU IANIS - clasa a V-a B - Premiul I
NENCIU GEORGE - clasa a VII-a A - Premiul II
ILINCOVICI IULIA - clasa a VII- a C - Premiul II
VLAD ANDRADA - clasa a VII- a C - Premiul II
DUMITRU ADELINA - clasa a VII- a C - Premiul II
IONESCU MIRCEA - clasa a VII-a A - Mentiune
Concursul Regional "MAGIA NUMERELOR" (10.06. 2017)
NENCIU GEORGE - clasa a VII-a A - Premiul III
PETRIA ANDREIA - clasa a V-a B - Mentiune
FIZICA
OLIMPIADA de FIZICA - faza judeteana 2017
BOTEZATU ALIN - clasa a VI-a C - Mentiune
VADUVA BIANCA - clasa a VI-a C - Mentiune
OLIMPIADA de FIZICA - faza judeteana 2017
BOTEZATU ALIN - clasa a VI-a C - Mentiune
VADUVA BIANCA - clasa a VI-a C - Mentiune
GEOGRAFIE
Concursul Național Terra - etapa județeană (25.03.2017)
RIZOAICA ANDREI - clasa a V-a B - Premiul III - calificat la etapa nationala
BOTEZATU ALIN - clasa a VI-a C - Mentiune
DRAGAN RAUL - clasa a VI-a C - Mentiune
Concursul national de geografie "La scoala cu ceas" (28.01.2017)
RIZOAICA ANDREI - clasa a V-a B - Premiul I si CUPA
MATEI MIHAI - clasa a VI-a C - Premiul III
VADUVA ELENA - clasa a VI-a C - Premiul III
BOTEZATU ALIN - clasa a VI-a C - Premiul III
DRAGAN RAUL - clasa a VI-a C - Premiul III
BARBU ANDREEA - clasa a VI-a C - Mentiune
STEFANESCU ANDREI - clasa a VI-a C - Mentiune
DIACONU HORIA - clasa a VI-a C - Mentiune
Concursul interjudetean "Terra de la poveste la realitate" - etapa judeteana (08.04.2017)
BOTEZATU ALIN - clasa a VI-a C - Premiul III
DRAGAN RAUL - clasa a VI-a C - Mentiune
RIZOAICA ANDREI - clasa a V-a B - Mentiune
Concursul judetean de geografie "Ionel TUTA" (21.01.2017)
MATEI MIHAI - clasa a VI-a C - Premiul II
NITU ARIANA - clasa a VI-a C - Premiul III
BARBU ANDREEA - clasa a VI-a C - Premiul III
RIZOAICA ANDREI - clasa a V-a B - Mentiune
Concursul Național Terra - etapa județeană (25.03.2017)
RIZOAICA ANDREI - clasa a V-a B - Premiul III - calificat la etapa nationala
BOTEZATU ALIN - clasa a VI-a C - Mentiune
DRAGAN RAUL - clasa a VI-a C - Mentiune
Concursul national de geografie "La scoala cu ceas" (28.01.2017)
RIZOAICA ANDREI - clasa a V-a B - Premiul I si CUPA
MATEI MIHAI - clasa a VI-a C - Premiul III
VADUVA ELENA - clasa a VI-a C - Premiul III
BOTEZATU ALIN - clasa a VI-a C - Premiul III
DRAGAN RAUL - clasa a VI-a C - Premiul III
BARBU ANDREEA - clasa a VI-a C - Mentiune
STEFANESCU ANDREI - clasa a VI-a C - Mentiune
DIACONU HORIA - clasa a VI-a C - Mentiune
Concursul interjudetean "Terra de la poveste la realitate" - etapa judeteana (08.04.2017)
BOTEZATU ALIN - clasa a VI-a C - Premiul III
DRAGAN RAUL - clasa a VI-a C - Mentiune
RIZOAICA ANDREI - clasa a V-a B - Mentiune
Concursul judetean de geografie "Ionel TUTA" (21.01.2017)
MATEI MIHAI - clasa a VI-a C - Premiul II
NITU ARIANA - clasa a VI-a C - Premiul III
BARBU ANDREEA - clasa a VI-a C - Premiul III
RIZOAICA ANDREI - clasa a V-a B - Mentiune
ISTORIE
Concursul national de istorie "La scoala cu ceas" (28.01.2017)
PETRIA ANDREIA - clasa a V-a B - Premiul I si CUPA
DIACONU ANA - clasa a V-a C - Premiul II
GROSARU IANIS - clasa a V-a B - Premiul III
ACATRINEI ROBERT - clasa a V-a C - Mentiune
DRAGOMIRESCU SEBASTIAN - clasa a V-a C - Mentiune
Concursul national de istorie "La scoala cu ceas" (28.01.2017)
PETRIA ANDREIA - clasa a V-a B - Premiul I si CUPA
DIACONU ANA - clasa a V-a C - Premiul II
GROSARU IANIS - clasa a V-a B - Premiul III
ACATRINEI ROBERT - clasa a V-a C - Mentiune
DRAGOMIRESCU SEBASTIAN - clasa a V-a C - Mentiune
Anul scolar 2015-2016
PREMII concursuri si olimpiade scolare - an scolar 2015-2016
in specialitate (in calendarul ISJ sau MENCS)
in specialitate (in calendarul ISJ sau MENCS)
INVATAMANT PRIMAR
LIMBA ROMANA
OLIMPIADA de LIMBA si LITERATURA ROMANA - faza judeteana 2016
NICOLAE MARIO - clasa a IV-a C - Mentiune
Concursul judetean "Dor de EMINESCU" 2016
GRECU IOANA - clasa a II-a A - Premiul I
UNGUREANU VLADIMIR - clasa a II-a A - Premiul III
SERBAN ADRIANA - clasa a III-a C - Premiul I
NICOLAE MARIO - clasa a IV-a C - Premiul II
GROSARU IANIS - clasa a IV-a B - Premiul II
CRASAN ROXANA - calsa a IV-a C - Premiul III
DEACONU SABINA - clasa a IV-a D - Mentiune
MATEMATICA
OLIMPIADA de MATEMATICA - faza judeteana 2016
NICOLAE MARIO - clasa a IV-a C - Mentiune
Concursul judetean "Micii campioni (30.01.2016)
CUCU IZABELA - clasa IA - Premiul I
MARCU ANTONIA - clasa IA - Premiul I
STOICA RAFAEL - clasa IA - Premiul I
STOICA ALEXANDRU - clasa IA - Mentiune
AUREL OCTAVIAN - clasa ID - Premiul I
BORS DAVID - clasa a II-a A - Premiul II
FILFANESCU IOANA - clasa a II-a A - Mentiune
TITA TEODOR - clasa a III-a A - Premiul I
SERBAN ADRIANA - clasa a III-a C - Premiul I
GROSARU IANIS - clasa a IV-a B - Mentiune
NICOLAE MARIO - clasa a IV-a C - Premiul II
NITU LORENA - clasa a IV-a C - Premiul III
ACATRINEI ROBERT - clasa a IV-a C - Mentiune
COJANU ALEXANDRA - clasa a IV-a C - Mentiune
STAN SEBASTIAN - clasa a IV-a C - Mentiune
Concursul judetean "In Memoriam Ion Cojocaru" (07.05.2016)
SERBAN ADRIANA - clasa a 3-a - Premiul I
Concurs National LuminaMath-05.12.2015
BORS DAVID - clasa a 2-a - Premiul I
GRECU-STEFAN IOANA - clasa a 2-a - Premiul II
NUTA ALINA - clasa a 2-a - Premiul II
CIUVICA ELENA - clasa a 2-a - Premiul III
BACIU ROBERT - clasa a 2-a - Mentiune
ERCUS ALEXIA - clasa a 2-a - Mentiune
TITA TEODOR - clasa a 3-a - Premiul I
CARSTEA ANA - clasa a 3-a - Premiul II
SERBAN ADRIANA - clasa a 3-a - Premiul II
VOINEA LUCIAN - clasa a 3-a - Premiul II
TEODOREANU ALEX - clasa a 3-a - Premiul II
RADOI ANA-MARIA - clasa a 3-a - Premiul III
LUNGAN MARIO - clasa a 3-a - Mentiune
ACATRINEI ROBERT - clasa a 4-a - Premiul I
GROSARU IANIS - clasa a 4-a - Premiul II
COJANU ALEXANDRA - clasa a 4-a - Premiul III
NICOLAE MARIO - clasa a 4-a - Premiul III
TENTEA MARIO - clasa a 4-a - Mentiune
Concurs National COMPER - etapa nationala 2016
Etapa Nationala a Concursului Scolar National COMPER-COMUNICARE se va sustine on-line, in saptamana 23-27 mai 2016, in intervalul orar 8.00 - 18.00 al fiecarei zile:
ELEVI CALIFICATI la ETAPA NATIONALA COMPER 2016 (cl. 1-4; Limba romana si matematica)
Elevi calificati la Etapa Nationala COMPER-COMUNICARE:
OLIMPIADA de LIMBA si LITERATURA ROMANA - faza judeteana 2016
NICOLAE MARIO - clasa a IV-a C - Mentiune
Concursul judetean "Dor de EMINESCU" 2016
GRECU IOANA - clasa a II-a A - Premiul I
UNGUREANU VLADIMIR - clasa a II-a A - Premiul III
SERBAN ADRIANA - clasa a III-a C - Premiul I
NICOLAE MARIO - clasa a IV-a C - Premiul II
GROSARU IANIS - clasa a IV-a B - Premiul II
CRASAN ROXANA - calsa a IV-a C - Premiul III
DEACONU SABINA - clasa a IV-a D - Mentiune
MATEMATICA
OLIMPIADA de MATEMATICA - faza judeteana 2016
NICOLAE MARIO - clasa a IV-a C - Mentiune
Concursul judetean "Micii campioni (30.01.2016)
CUCU IZABELA - clasa IA - Premiul I
MARCU ANTONIA - clasa IA - Premiul I
STOICA RAFAEL - clasa IA - Premiul I
STOICA ALEXANDRU - clasa IA - Mentiune
AUREL OCTAVIAN - clasa ID - Premiul I
BORS DAVID - clasa a II-a A - Premiul II
FILFANESCU IOANA - clasa a II-a A - Mentiune
TITA TEODOR - clasa a III-a A - Premiul I
SERBAN ADRIANA - clasa a III-a C - Premiul I
GROSARU IANIS - clasa a IV-a B - Mentiune
NICOLAE MARIO - clasa a IV-a C - Premiul II
NITU LORENA - clasa a IV-a C - Premiul III
ACATRINEI ROBERT - clasa a IV-a C - Mentiune
COJANU ALEXANDRA - clasa a IV-a C - Mentiune
STAN SEBASTIAN - clasa a IV-a C - Mentiune
Concursul judetean "In Memoriam Ion Cojocaru" (07.05.2016)
SERBAN ADRIANA - clasa a 3-a - Premiul I
Concurs National LuminaMath-05.12.2015
BORS DAVID - clasa a 2-a - Premiul I
GRECU-STEFAN IOANA - clasa a 2-a - Premiul II
NUTA ALINA - clasa a 2-a - Premiul II
CIUVICA ELENA - clasa a 2-a - Premiul III
BACIU ROBERT - clasa a 2-a - Mentiune
ERCUS ALEXIA - clasa a 2-a - Mentiune
TITA TEODOR - clasa a 3-a - Premiul I
CARSTEA ANA - clasa a 3-a - Premiul II
SERBAN ADRIANA - clasa a 3-a - Premiul II
VOINEA LUCIAN - clasa a 3-a - Premiul II
TEODOREANU ALEX - clasa a 3-a - Premiul II
RADOI ANA-MARIA - clasa a 3-a - Premiul III
LUNGAN MARIO - clasa a 3-a - Mentiune
ACATRINEI ROBERT - clasa a 4-a - Premiul I
GROSARU IANIS - clasa a 4-a - Premiul II
COJANU ALEXANDRA - clasa a 4-a - Premiul III
NICOLAE MARIO - clasa a 4-a - Premiul III
TENTEA MARIO - clasa a 4-a - Mentiune
Concurs National COMPER - etapa nationala 2016
Etapa Nationala a Concursului Scolar National COMPER-COMUNICARE se va sustine on-line, in saptamana 23-27 mai 2016, in intervalul orar 8.00 - 18.00 al fiecarei zile:
- Clasa I: 23 mai 2016
- Clasa a II-a: 24 mai 2016
- Clasa a III-a: 25 mai 2016
- Clasa a IV-a: 25 mai 2016
- 27 mai 2016 va fi "ziua de rezerva" in care elevii claselor I-VIII, calificati la etapa nationala Comper-Comunicare, care nu au sustinut testul on-line in ziua stabilita de concurs pentru clasa lor, vor putea sustine testul.
- Clasa I: 30 mai 2016
- Clasa a II-a: 31 mai 2016
- Clasa a III-a: 1 iunie 2016
- Clasa a IV-a: 1 iunie 2016
- 3 iunie 2016 va fi "ziua de rezerva" in care elevii claselor I-VIII, calificati la etapa nationala Comper-Matematica, care nu au sustinut testul on-line in ziua stabilita de concurs pentru clasa lor, vor putea sustine testul.
ELEVI CALIFICATI la ETAPA NATIONALA COMPER 2016 (cl. 1-4; Limba romana si matematica)
Elevi calificati la Etapa Nationala COMPER-COMUNICARE:
- Clasa I - 23 mai 2016
- Clasa a II-a - 24 mai 2016
- Clasa a III-a - 25 mai 2016
- Clasa a IV-a - 25 mai 2016
- Clasa I - 30 mai 2016
- Clasa a II-a - 31 mai 2016
- Clasa a III-a - 1 iunie 2016
- Clasa a IV-a - 1 iunie 2016
INVATAMANT GIMNAZIAL
LIMBA si LITERATURA ROMANA
Olimpiada de lingvistica - etapa judeteana - 2015
DUMITRESCU OANA - clasa a VIII-a B - Premiul II
NENCIU GEORGE - clasa a VI-a A - Mentiune
DRAGAN RAUL - clasa a V-a C - Mentiune
Olimpiada Lectura ca abilitate de viata etapa judeteana - 06.12.2015
BACESCU ADNANA - clasa aVIII-a D - Locul II
CONSTANTIN MIHAELA - clasa a VIII-a B - Locul II
DUMITRESCU OANA - clasa a VIII-a B - Locul II
Concursul judetean "Dor de EMINESCU" 2016
DIACONU HORIA - clasa a V-a C - Premiul I
GRECU ANDREEA - clasa a V-a A - Premiul II
VOICA DENISA - clasa a V-a - Premiul III
MARES ELISSA - clasa a V-a - Premiul III
NENCIU GEORGE - clasa a VI-a A - Premiul I
UDROIU BIANCA - clasa a VI-a - Premiul II
GRIGORESCU DANIELA - clasa a VI-a A - Premiul II
COSTACHE ANDA - clasa a VII-a B - Premiul I
SERB PAUL - clasa a VII-a A - Premiul II
DUTU CATALIN - clasa a VIII-a C - Premiul I
DUMITRESCU OANA - clasa a VIII-a B - Premiul III
CHIRITA IOANA - clasa a VIII-a B - Mentiune
CONSTANTIN MIHAELA - clasa a VIII-a B - Mentiune
Concurs National "Gramatica, stiinta vorbirii"
DIACONU HORIA - clasa a V-a C - Premiul II
MATEI MIHAI - clasa a V-a C - Mentiune
Concurs National COMPER - etapa nationala 2016
ELEVI CALIFICATI la ETAPA NATIONALA COMPER 2016 (cl. 5-8; Limba romana)
Elevi calificati la Etapa Nationala COMPER-COMUNICARE:
Olimpiada de lingvistica - etapa judeteana - 2015
DUMITRESCU OANA - clasa a VIII-a B - Premiul II
NENCIU GEORGE - clasa a VI-a A - Mentiune
DRAGAN RAUL - clasa a V-a C - Mentiune
Olimpiada Lectura ca abilitate de viata etapa judeteana - 06.12.2015
BACESCU ADNANA - clasa aVIII-a D - Locul II
CONSTANTIN MIHAELA - clasa a VIII-a B - Locul II
DUMITRESCU OANA - clasa a VIII-a B - Locul II
Concursul judetean "Dor de EMINESCU" 2016
DIACONU HORIA - clasa a V-a C - Premiul I
GRECU ANDREEA - clasa a V-a A - Premiul II
VOICA DENISA - clasa a V-a - Premiul III
MARES ELISSA - clasa a V-a - Premiul III
NENCIU GEORGE - clasa a VI-a A - Premiul I
UDROIU BIANCA - clasa a VI-a - Premiul II
GRIGORESCU DANIELA - clasa a VI-a A - Premiul II
COSTACHE ANDA - clasa a VII-a B - Premiul I
SERB PAUL - clasa a VII-a A - Premiul II
DUTU CATALIN - clasa a VIII-a C - Premiul I
DUMITRESCU OANA - clasa a VIII-a B - Premiul III
CHIRITA IOANA - clasa a VIII-a B - Mentiune
CONSTANTIN MIHAELA - clasa a VIII-a B - Mentiune
Concurs National "Gramatica, stiinta vorbirii"
DIACONU HORIA - clasa a V-a C - Premiul II
MATEI MIHAI - clasa a V-a C - Mentiune
Concurs National COMPER - etapa nationala 2016
ELEVI CALIFICATI la ETAPA NATIONALA COMPER 2016 (cl. 5-8; Limba romana)
Elevi calificati la Etapa Nationala COMPER-COMUNICARE:
- Clasa a V-a - 26 mai 2016
- Clasa a VI-a - 26 mai 2016
- Clasa a VII-a - 26 mai 2016
- Clasa a VIII-a - 26 mai 2016
- Clasa a V-a: 26 mai 2016
- Clasa a VI-a: 26 mai 2016
- Clasa a VII-a: 26 mai 2016
- Clasa a VIII-a: 26 mai 2016
- 27 mai 2016 va fi "ziua de rezerva" in care elevii claselor I-VIII, calificati la etapa nationala Comper-Comunicare, care nu au sustinut testul on-line in ziua stabilita de concurs pentru clasa lor, vor putea sustine testul.
LIMBI MODERNE
LIMBA ENGLEZA
Concursul judetean de limba engleza (tip olimpiada)
IONESCU MIRCEA - clasa a VI-a A - Premiul II
COSTACHE ANDA - clasa a VII-a B - Premiul II
PETRISOR ANDREEA - clasa a V-a A - Mentiune
BECHEANU EMA - clasa a VIII-a - Mentiune
LIMBA ENGLEZA
Concursul judetean de limba engleza (tip olimpiada)
IONESCU MIRCEA - clasa a VI-a A - Premiul II
COSTACHE ANDA - clasa a VII-a B - Premiul II
PETRISOR ANDREEA - clasa a V-a A - Mentiune
BECHEANU EMA - clasa a VIII-a - Mentiune
MATEMATICA
Concursul judetean "Gh. CENUSE" (14.11.2015)
IONESCU MIRCEA - clasa a VI-a A - Mentiune
Concursul judetean "EUCLID" (16.01.2016)
NENCIU GEORGE - clasa a VI-a A - Premiul III
IONESCU MIRCEA - clasa a VI-a A - Mentiune
Concursul judetean "SORIN SIMION" (02.04.2016)
NENCIU GEORGE - clasa a VI-a A - Premiul II
IONESCU MIRCEA - clasa a VI-a A - Mentiune
OLIMPIADA de MATEMATICA - faza judeteana (07.03.2016)
NENCIU GEORGE - clasa a VI-a A - Mentiune
Concursul judetean "In Memoriam Ion Cojocaru" (07.05.2016)
NENCIU GEORGE - clasa a VI-a A - Premiul III
Concursul judetean "Maria Mateescu" (14.05.2016)
NENCIU GEORGE - clasa a VI-a A - Mentiune
Concurs National LuminaMath-05.12.2015
NENCIU GEORGE - clasa a VI-a A - Mentiune
IONESCU MIRCEA - clasa a VI-a A - Mentiune
Concurs National COMPER - etapa nationala 2016
Etapa Nationala a Concursului Scolar National COMPER-MATEMATICA se va sustine on-line, in saptamana 30 mai - 3 iunie 2016, in intervalul orar 8.00 - 18.00 al fiecarei zile:
PIRCALABU NURIA - clasa a V-a A - Premiul I
NEGOITA COZMIN - clasa a V-a E - Premiul III
SAFTA GEORGE - clasa a V-a E - Premiul III
IONESCU MIRCEA - clasa a VI-a A - Premiul III
NENCIU GEORGE - clasa a VI-a A - Premiul III
RAILEANU ALIN - clasa a V-a A - Mentiune
ZARESCU ANDRADA - clasa a V-a A - Mentiune
Concursul judetean "Gh. CENUSE" (14.11.2015)
IONESCU MIRCEA - clasa a VI-a A - Mentiune
Concursul judetean "EUCLID" (16.01.2016)
NENCIU GEORGE - clasa a VI-a A - Premiul III
IONESCU MIRCEA - clasa a VI-a A - Mentiune
Concursul judetean "SORIN SIMION" (02.04.2016)
NENCIU GEORGE - clasa a VI-a A - Premiul II
IONESCU MIRCEA - clasa a VI-a A - Mentiune
OLIMPIADA de MATEMATICA - faza judeteana (07.03.2016)
NENCIU GEORGE - clasa a VI-a A - Mentiune
Concursul judetean "In Memoriam Ion Cojocaru" (07.05.2016)
NENCIU GEORGE - clasa a VI-a A - Premiul III
Concursul judetean "Maria Mateescu" (14.05.2016)
NENCIU GEORGE - clasa a VI-a A - Mentiune
Concurs National LuminaMath-05.12.2015
NENCIU GEORGE - clasa a VI-a A - Mentiune
IONESCU MIRCEA - clasa a VI-a A - Mentiune
Concurs National COMPER - etapa nationala 2016
Etapa Nationala a Concursului Scolar National COMPER-MATEMATICA se va sustine on-line, in saptamana 30 mai - 3 iunie 2016, in intervalul orar 8.00 - 18.00 al fiecarei zile:
- Clasa a V-a: 2 iunie 2016
- Clasa a VI-a: 2 iunie 2016
- Clasa a VII-a: 2 iunie 2016
- Clasa a VIII-a: 2 iunie 20163 iunie 2016 va fi "ziua de rezerva" in care elevii claselor I-VIII, calificati la etapa nationala Comper-Matematica, care nu au sustinut testul on-line in ziua stabilita de concurs pentru clasa lor, vor putea sustine testul.
- Clasa a V-a - 2 iunie 2016
- Clasa a VI-a - 2 iunie 2016
- Clasa a VII-a - 2 iunie 2016
- Clasa a VIII-a - 2 iunie 2016
PIRCALABU NURIA - clasa a V-a A - Premiul I
NEGOITA COZMIN - clasa a V-a E - Premiul III
SAFTA GEORGE - clasa a V-a E - Premiul III
IONESCU MIRCEA - clasa a VI-a A - Premiul III
NENCIU GEORGE - clasa a VI-a A - Premiul III
RAILEANU ALIN - clasa a V-a A - Mentiune
ZARESCU ANDRADA - clasa a V-a A - Mentiune
BIOLOGIE
Concursul national - etapa judeteana "George Emil Palade" 2016
BUCUREANU AMALIA - clasa a VI-a A - Premiul II
DIN ALEXANDRA - clasa a VI-a A - Mentiune
GRIGORESCU DANIELA - clasa a VI-a A - Mentiune
IONESCU MIRCEA - clasa a VI-a A - Mentiune
Concursul national - etapa judeteana "George Emil Palade" 2016
BUCUREANU AMALIA - clasa a VI-a A - Premiul II
DIN ALEXANDRA - clasa a VI-a A - Mentiune
GRIGORESCU DANIELA - clasa a VI-a A - Mentiune
IONESCU MIRCEA - clasa a VI-a A - Mentiune
GEOGRAFIE
Concursul national de geografie "La scoala cu ceas" 2016
MATEI MIHAI - clasa a V-a C - Premiul I
DRAGAN RAUL - clasa a V-a C - Premiul III
Concursul national de geografie "TERRA" - etapa judeteana 2016
DRAGAN RAUL - clasa a V-a C - Mentiune
VADUVA BIANCA - clasa a V-a C - Mentiune
Concursul interjudetean de geografie "TERRA de la poveste la realitate" - etapa judeteana 2016
DRAGAN RAUL - clasa a V-a C - Mentiune
Concursul judetean de geografie "Ionel TUTA" 2016
DRAGAN RAUL - clasa a V-a C - Premiul I
RIZOAICA ANDREI - clasaa IV-a B - Premiul II
VADUVA BIANCA - clasa a V-a C - Mentiune
Concursul national de geografie "La scoala cu ceas" 2016
MATEI MIHAI - clasa a V-a C - Premiul I
DRAGAN RAUL - clasa a V-a C - Premiul III
Concursul national de geografie "TERRA" - etapa judeteana 2016
DRAGAN RAUL - clasa a V-a C - Mentiune
VADUVA BIANCA - clasa a V-a C - Mentiune
Concursul interjudetean de geografie "TERRA de la poveste la realitate" - etapa judeteana 2016
DRAGAN RAUL - clasa a V-a C - Mentiune
Concursul judetean de geografie "Ionel TUTA" 2016
DRAGAN RAUL - clasa a V-a C - Premiul I
RIZOAICA ANDREI - clasaa IV-a B - Premiul II
VADUVA BIANCA - clasa a V-a C - Mentiune
EDUCATIE TEHNOLOGICA
Olimpiada de educatie tehnologica - etapa judeteana - 2016
IONESCU VALENTIN - clasa a V-a A - Mentiune
Olimpiada de educatie tehnologica - etapa judeteana - 2016
IONESCU VALENTIN - clasa a V-a A - Mentiune
PROIECTE EUROPENE
Concursul national - faza judeteana "MADE for EUROPE" 2016
OLARU CATALINA & GRAURE LAVINIA - clasa a VII-a A - Premiul II
Concursul national - faza judeteana "MADE for EUROPE" 2016
OLARU CATALINA & GRAURE LAVINIA - clasa a VII-a A - Premiul II
CONCURSURI ORGANIZATE
de Scoala Gimnaziala "Liviu Rebreanu" Mioveni
de Scoala Gimnaziala "Liviu Rebreanu" Mioveni
Concursul judetean "DOR DE EMINESCU" 2016
Organizator: Scoala Gimnaziala "Liviu Rebreanu" Mioveni
Data: 4 Iunie 2016
Organizator: Scoala Gimnaziala "Liviu Rebreanu" Mioveni
Data: 4 Iunie 2016
PREMIEREA va avea loc in data de 15 iunie 2016, orele 17:00, la Centrul Cultural Educativ Mioveni.
Premiile pentru sectiunea participare indirecta SUNT IN CURS DE PUBLICARE!
Premiile pentru sectiunea participare directa sunt in atasament.
Premiile pentru sectiunea participare indirecta SUNT IN CURS DE PUBLICARE!
Premiile pentru sectiunea participare directa sunt in atasament.
SUBIECTE si BAREME "DOR de EMINESCU" 2016
|
|
|
|
|
|
|
Concursul judetean "Sa nu uitam nicicand copilaria" 2016
Organizator: Scoala Gimnaziala "Liviu Rebreanu" Mioveni
Data: 23 Mai –1 Iunie 2016
Organizator: Scoala Gimnaziala "Liviu Rebreanu" Mioveni
Data: 23 Mai –1 Iunie 2016
In atasamente se regasesc Fisa de inscriere si pasaje din Regulamentul de organizare si desfasurare a concursului.
|
|
Concursul judetean "In lumea povestilor" 2016
Organizator: Scoala Gimnaziala "Liviu Rebreanu" Mioveni
Data: 21.05.2016
Organizator: Scoala Gimnaziala "Liviu Rebreanu" Mioveni
Data: 21.05.2016
In atasament se regasesc Fisa de inscriere si pasaje din Regulamentul de organizare si desfasurare a concursului.
material_lumea_povestilor_-_pt_site_scoala.doc | |
File Size: | 39 kb |
File Type: | doc |
Concursul judetean "In pasi de dans" 2016
Organizator: Scoala Gimnaziala "Liviu Rebreanu" Mioveni
Data: 10.05.2016
Organizator: Scoala Gimnaziala "Liviu Rebreanu" Mioveni
Data: 10.05.2016
CATEGORIA : activitati cultural- artistice – concurs cu participare directa
Va invitam sa participati la concursul intitulat "In pasi de dans" initiat de Scoala Gimnaziala „Liviu Rebreanu“ Mioveni, ce se va desfăsura la Centrul Cultural Mioveni, în data de 10 mai 2016.
Este adresat scolarilor/prescolarilor si cadrelor didactice din judetul Arges.
Vă rugăm să ne comunicati până pe 06.05.2016 la adresa de e-mail [email protected], telefon: 0752077384 sau e-mail [email protected] , tel 0766730342 participarea dumneavoastra la concurs, conform fisei de inscriere (clubul/scoala, genul de dans, categoria de varsta, tabelul nominal cu elevii concurenti, profesor indrumator ).
Intrarea in concurs se face numai pe baza de inscriere.
Nu se percepe taxă de participare.
AŞTEPTĂM CU DRAG ŞI INTERES PARTICIPAREA DUMNEAVOASTRA!
In atasament exista Invitatia, Fisa de inscriere si Regulamentul de organizare si desfasurare.
Va invitam sa participati la concursul intitulat "In pasi de dans" initiat de Scoala Gimnaziala „Liviu Rebreanu“ Mioveni, ce se va desfăsura la Centrul Cultural Mioveni, în data de 10 mai 2016.
Este adresat scolarilor/prescolarilor si cadrelor didactice din judetul Arges.
Vă rugăm să ne comunicati până pe 06.05.2016 la adresa de e-mail [email protected], telefon: 0752077384 sau e-mail [email protected] , tel 0766730342 participarea dumneavoastra la concurs, conform fisei de inscriere (clubul/scoala, genul de dans, categoria de varsta, tabelul nominal cu elevii concurenti, profesor indrumator ).
Intrarea in concurs se face numai pe baza de inscriere.
Nu se percepe taxă de participare.
AŞTEPTĂM CU DRAG ŞI INTERES PARTICIPAREA DUMNEAVOASTRA!
In atasament exista Invitatia, Fisa de inscriere si Regulamentul de organizare si desfasurare.
|
|
Concursul judetean "Micii campioni"
Organizator: Scoala Gimnaziala "Liviu Rebreanu" Mioveni
Data: 30.01.2016
Organizator: Scoala Gimnaziala "Liviu Rebreanu" Mioveni
Data: 30.01.2016
|
|
|
SUBIECTE SI BAREME
|
|
|
|
Anul scolar 2014-2015
Concursul judetean "Micii campioni"
Organizator: Scoala Gimnaziala "Liviu Rebreanu" Mioveni
Data: 24.01.2015
Organizator: Scoala Gimnaziala "Liviu Rebreanu" Mioveni
Data: 24.01.2015
Concursul si Simpozionul judetean "PLEDOARIE pentru FRUMOS"
Organizator: Scoala Gimnaziala "Liviu Rebreanu" Mioveni
Data: 07.03.2015
SECTIUNI:
I. SESIUNEA DE COMUNICARI STIINTIFICE (pentru cadre didactice) - „Cultivarea sensibilitatii pentru frumos prin orele educative si activitatile extracurriculare”
II. SECTIUNEA CONCURS „PLEDOARIE PENTRU FRUMOS” (pentru elevi)
SUBSECTIUNI:
CREATIE LITERARA - Frumusetea în ochi de copil - (compuneri) – cl. III -VIII
CREATIE PLASTICA – Frumusetea în ochi de copil - cl. I-VIII
ABILITATI PRACTICE – Frumusetea în ochi de copil - cl. I-IV
Organizator: Scoala Gimnaziala "Liviu Rebreanu" Mioveni
Data: 07.03.2015
SECTIUNI:
I. SESIUNEA DE COMUNICARI STIINTIFICE (pentru cadre didactice) - „Cultivarea sensibilitatii pentru frumos prin orele educative si activitatile extracurriculare”
II. SECTIUNEA CONCURS „PLEDOARIE PENTRU FRUMOS” (pentru elevi)
SUBSECTIUNI:
CREATIE LITERARA - Frumusetea în ochi de copil - (compuneri) – cl. III -VIII
CREATIE PLASTICA – Frumusetea în ochi de copil - cl. I-VIII
ABILITATI PRACTICE – Frumusetea în ochi de copil - cl. I-IV
Concursul judetean ”FESTIVALUL PRIMAVERII”
Organizator: Scoala Gimnaziala "Liviu Rebreanu" Mioveni
Data: 26.04.2015
Organizator: Scoala Gimnaziala "Liviu Rebreanu" Mioveni
Data: 26.04.2015
|
|
Concursul judetean"Sa nu uitam nicicand copliaria..."
Organizator: Scoala Gimnaziala "Liviu Rebreanu" Mioveni, jud. Arges
Data: 20 mai - 1 iunie 2015
Website: http://sanuuitamcopilaria.weebly.com/
Organizator: Scoala Gimnaziala "Liviu Rebreanu" Mioveni, jud. Arges
Data: 20 mai - 1 iunie 2015
Website: http://sanuuitamcopilaria.weebly.com/
Concursul regional "Magia numerelor" - MATEMATICA
inscris in CAERI, avizat de MECS, nr 31504/03.03.2015, pozitia 1122
Data: 6 iunie 2015
Centrul judetean de concurs: Scoala Gimnaziala "Liviu Rebreanu" Mioveni, jud. Arges
inscris in CAERI, avizat de MECS, nr 31504/03.03.2015, pozitia 1122
Data: 6 iunie 2015
Centrul judetean de concurs: Scoala Gimnaziala "Liviu Rebreanu" Mioveni, jud. Arges
PREMII concursuri si olimpiade scolare - an scolar 2014-2015
in specialitate
in specialitate
INVATAMANT PRIMAR
LIMBA ROMANA
Concurs National COMPER - etapa I (16-17.01.2015)
Concurs National COMPER - etapa I (16-17.01.2015)
MATEMATICA
Concursul judetean "Micii campioni (24.01.2015)
ION IONESCU ALEXANDRU - clasa a II-a A - Premiul I
RADOI ANA-MARIA - clasa a II-a A - Premiul I
VOINEA LUCIAN - clasa a II-a A - Premiul I
SERBAN ADRIANA - clasa a II-a B - Premiul I
SORA MARIA - clasa a II-a A - Premiul al II-lea
TITA TEODOR - clasa a II-a A - Premiul al III-lea
RAILEANU ALIN - clasa a IV-a A - Premiul I
PIRVU ANTONIE - clasa a IV-a A - Mentiune
PETRISOR ANDREEA - clasa a IV-a A - Mentiune
IONESCU VALENTIN - clasa a IV-a A - Mentiune
Concursul judetean "EUCLID" (29.11.2014)
RAILEANU ALIN - clasa a IV-a A - Mentiune
Concursul judetean "In Memoriam Ion Cojocaru" (09.05.2015)
TITA TEODOR - clasa a II-a A - Premiul I
VOINEA LUCIAN - clasa a II-a A - Premiul I
NICOLAE MARIO - clasa a III-a - Premiul I
GROSARU IANIS - clasa a III-a B - Premiul I
FIANU RARES - clasa a IV-a A - Premiul I
FILFANESCU TEODORA - clasa a IV-a A - Premiul I
PIRVU ANTONIE - clasa a IV-a A - Premiul I
PETRISOR ANDREEA - clasa a IV-a A - Premiul I
STEFANESU ANDREI - clasa a IV-a A - Premiul I
RAILEANU ALIN - clasa a IV-a A - Premiul II
Concursul judetean "Micii campioni (24.01.2015)
ION IONESCU ALEXANDRU - clasa a II-a A - Premiul I
RADOI ANA-MARIA - clasa a II-a A - Premiul I
VOINEA LUCIAN - clasa a II-a A - Premiul I
SERBAN ADRIANA - clasa a II-a B - Premiul I
SORA MARIA - clasa a II-a A - Premiul al II-lea
TITA TEODOR - clasa a II-a A - Premiul al III-lea
RAILEANU ALIN - clasa a IV-a A - Premiul I
PIRVU ANTONIE - clasa a IV-a A - Mentiune
PETRISOR ANDREEA - clasa a IV-a A - Mentiune
IONESCU VALENTIN - clasa a IV-a A - Mentiune
Concursul judetean "EUCLID" (29.11.2014)
RAILEANU ALIN - clasa a IV-a A - Mentiune
Concursul judetean "In Memoriam Ion Cojocaru" (09.05.2015)
TITA TEODOR - clasa a II-a A - Premiul I
VOINEA LUCIAN - clasa a II-a A - Premiul I
NICOLAE MARIO - clasa a III-a - Premiul I
GROSARU IANIS - clasa a III-a B - Premiul I
FIANU RARES - clasa a IV-a A - Premiul I
FILFANESCU TEODORA - clasa a IV-a A - Premiul I
PIRVU ANTONIE - clasa a IV-a A - Premiul I
PETRISOR ANDREEA - clasa a IV-a A - Premiul I
STEFANESU ANDREI - clasa a IV-a A - Premiul I
RAILEANU ALIN - clasa a IV-a A - Premiul II
INVATAMANT GIMNAZIAL
LIMBA si LITERATURA ROMANA
Olimpiada Lectura ca abilitate de viata etapa judeteana - 06.12.2014
NEGOESCU BIANCA - clasa a VIII-a C - Premiul I
CONSTANTIN MIHAELA - clasa a VII-a B - Mentiune
CONONOV OCTAVIAN - clasa a VIII-a C - Mentiune
PAVEL IULIANA - clasa a VIII-a D - Mentiune
DUMITRESCU OANA - clasa a VII-a B - Mentiune
Olimpiada Lectura ca abilitate de viata etapa judeteana - 06.12.2014
NEGOESCU BIANCA - clasa a VIII-a C - Premiul I
CONSTANTIN MIHAELA - clasa a VII-a B - Mentiune
CONONOV OCTAVIAN - clasa a VIII-a C - Mentiune
PAVEL IULIANA - clasa a VIII-a D - Mentiune
DUMITRESCU OANA - clasa a VII-a B - Mentiune
MATEMATICA
Concursul judetean "ARGESGIM" (25.10.2014)
NENCIU GEORGE - clasa a V-a A - Premiul I
IONESCU MIRCEA - clasa a V-a A - Mentiune
Concursul judetean "Gh. CENUSE" (08.11.2014)
IONESCU MIRCEA - clasa a V-a A - Premiul al III-lea
Concursul judetean "EUCLID" (29.11.2014)
IONESCU MIRCEA - clasa a V-a A - Mentiune
NISTOR ANDREEA - clasa a VIII-a A - Mentiune
Concursul judetean "SORIN SIMION" (28.03.2015)
NENCIU GEORGE - clasa a V-a A - Mentiune
OLIMPIADA de MATEMATICA - faza judeteana (07.03.2015)
NENCIU GEORGE - clasa a V-a A - Mentiune
IONESCU MIRCEA - clasa a V-a A - Mentiune
Concursul judetean "In Memoriam Ion Cojocaru" (09.05.2015)
NENCIU GEORGE - clasa a V-a A - Premiul II
STOICULESCU ALEXANDRU - clasa a VIII-a A - Premiul II
IONESCU MIRCEA - clasa a V-a A - Mentiune
DUMITRESCU OANA - clasa a VII-a B - Mentiune
HOROBEANU GEORGIANA - clasa a VIII-a A - Mentiune
Concursul judetean "Maria Mateescu" (16.05.2015)
IONESCU MIRCEA - clasa a V-a A - Mentiune
NENCIU GEORGE - clasa a V-a A - Mentiune
Concursul regional "Magia Numerelor" (06.06.2015)
NENCIU GEORGE - clasa a V-a A - Premiul I
IONESCU MIRCEA - clasa a V-a A - Mentiune
NISTOR ANDREEA - clasa a VIII-a A - Premiul III
VASILE VICTOR - clasa a VIII-a A - Premiul III
DUMITRESCU OANA - clasa a VII-a B - Mentiune
HOROBEANU GEORGIANA - clasa a VIII-a A - Mentiune
JINGA ELIANA - clasa a VII-a A - Mentiune
Concurs National COMPER - etapa nationala 12.06.2015
NENCIU GEORGE - clasa a V-a A - Premiul I
IONESCU MIRCEA - clasa a V-a A - Premiul I
NISTOR ANDREEA - clasa a VIII-a A - Premiul I
VASILE VICTOR - clasa a VIII-a A - Premiul I
Concursul judetean "ARGESGIM" (25.10.2014)
NENCIU GEORGE - clasa a V-a A - Premiul I
IONESCU MIRCEA - clasa a V-a A - Mentiune
Concursul judetean "Gh. CENUSE" (08.11.2014)
IONESCU MIRCEA - clasa a V-a A - Premiul al III-lea
Concursul judetean "EUCLID" (29.11.2014)
IONESCU MIRCEA - clasa a V-a A - Mentiune
NISTOR ANDREEA - clasa a VIII-a A - Mentiune
Concursul judetean "SORIN SIMION" (28.03.2015)
NENCIU GEORGE - clasa a V-a A - Mentiune
OLIMPIADA de MATEMATICA - faza judeteana (07.03.2015)
NENCIU GEORGE - clasa a V-a A - Mentiune
IONESCU MIRCEA - clasa a V-a A - Mentiune
Concursul judetean "In Memoriam Ion Cojocaru" (09.05.2015)
NENCIU GEORGE - clasa a V-a A - Premiul II
STOICULESCU ALEXANDRU - clasa a VIII-a A - Premiul II
IONESCU MIRCEA - clasa a V-a A - Mentiune
DUMITRESCU OANA - clasa a VII-a B - Mentiune
HOROBEANU GEORGIANA - clasa a VIII-a A - Mentiune
Concursul judetean "Maria Mateescu" (16.05.2015)
IONESCU MIRCEA - clasa a V-a A - Mentiune
NENCIU GEORGE - clasa a V-a A - Mentiune
Concursul regional "Magia Numerelor" (06.06.2015)
NENCIU GEORGE - clasa a V-a A - Premiul I
IONESCU MIRCEA - clasa a V-a A - Mentiune
NISTOR ANDREEA - clasa a VIII-a A - Premiul III
VASILE VICTOR - clasa a VIII-a A - Premiul III
DUMITRESCU OANA - clasa a VII-a B - Mentiune
HOROBEANU GEORGIANA - clasa a VIII-a A - Mentiune
JINGA ELIANA - clasa a VII-a A - Mentiune
Concurs National COMPER - etapa nationala 12.06.2015
NENCIU GEORGE - clasa a V-a A - Premiul I
IONESCU MIRCEA - clasa a V-a A - Premiul I
NISTOR ANDREEA - clasa a VIII-a A - Premiul I
VASILE VICTOR - clasa a VIII-a A - Premiul I
LIMBA ENGLEZA
BECHEANU EMA - clasa a VII-a A - Premiul III
BECHEANU EMA - clasa a VII-a A - Premiul III
Premii concursuri si olimpiade scolare - an scolar 2014-2015
altele decat in specialitate
altele decat in specialitate
Festivalul "Premiile Music Factory" Buzau, 2014
VOICU STEFANIA - clasa VI-a A - Premiul al III-lea
VOICU STEFANIA - clasa VI-a A - Premiul al III-lea
Bran Winter Fest, 6 decembrie 2014
VOICU STEFANIA - clasa a VI-a A - Premiul I
VOICU STEFANIA - clasa a VI-a A - Premiul I
"Strop de suflet eminescian", ianuarie 2015
PREDA ANA-MARIA, clasa a VIII-a A, Mentiune
PREDA ANA-MARIA, clasa a VIII-a A, Mentiune
Concurs "MADE FOR EUROPE" - faza judeteana, martie 2015
NEGOESCU MARIA - clasa a VII-a B - Premiul al III-lea
CONSTANTIN MIHAELA - clasa a VII-a B - Premiul al III-lea
NEGOESCU MARIA - clasa a VII-a B - Premiul al III-lea
CONSTANTIN MIHAELA - clasa a VII-a B - Premiul al III-lea